Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Carsmile rozpoczął działalność, chce spopularyzować samochody na abonament

5
Podziel się:

Platforma carsmile, określająca się jako pierwszy wirtualny salon samochodów na abonament, rozpoczęła działalność. Twórcy platformy chcą pokazać, że dzięki abonamentowi klient może pozwolić sobie na samochód z "wyższej półki", poinformował ISBnews prezes i współzałożyciel Łukasz Domański.

Carsmile rozpoczął działalność, chce spopularyzować samochody na abonament

"Uważamy, że abonament to najbardziej ekonomiczny i jednocześnie najwygodniejszy model użytkowania auta. Nie ponosimy kosztu utraty wartości, kosztu ubezpieczenia, napraw czy wymiany opon. Cały proces zamówienia samochodu odbywa się online, a klient odbiera pojazd w salonie lub jest on mu dostarczony do domu" - powiedział Domański w rozmowie z ISBnews.

"Nowa platforma właśnie została uruchomiona i chcemy bardzo dynamicznie się rozwijać. Liczymy na pozyskanie kilkuset klientów do końca tego roku" - dodał prezes.

Wyjaśnił, że w pierwszym etapie rozwoju spółka liczy na klientów biznesowych, zwłaszcza prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, ale docelowo carsmile chce bazować na klientach indywidualnych.

"Celem twórców carsmile jest skokowe zwiększenie siły nabywczej gospodarstw domowych na rynku motoryzacyjnym. 3-osobowa rodzina osiągająca dochód na poziomie średniej krajowej, czyli ok. 10 tys. zł, ma dziś zdolność kredytową na poziomie ok. 50 tys. zł przy zadłużeniu na 5 lat. Za tę kwotę może kupić np. nowego Opla Corsę, który trzeba następnie zarejestrować, ubezpieczyć i serwisować. Ta sama rodzina mogłaby w abonamencie jeździć Oplem Astrą, Nissanem Qashqai lub Skodą Octavią, czyli samochodami z wyższej półki, a dodatkowo nie ponosić kosztów ubezpieczenia, serwisu ani opon" - podkreślił Domański.

Firma wychodzi z założenia, że nie warto traktować samochodu jako inwestycji, lecz używać go jak telefonu i płacić miesięczny abonament. Użytkownik, poszukując auta dla siebie, w pierwszym kroku definiuje typ samochodu, określa, czy auto ma służyć celom firmowym, czy prywatnym oraz wybiera maksymalną wysokość abonamentu: do 900 zł, do 1 500 zł, do 2000 zł i więcej. Umowę abonamentu można zawrzeć na 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy.

Cały proces zamówienia samochodu odbywa się online. Algorytm weryfikuje dane osobowe oraz sprawdza użytkownika w bazach dłużników. Jeżeli decyzja jest pozytywna, następuje potwierdzenie warunków, a następnie na ekranie wyświetla się prosta umowa, której treść użytkownik akceptuje kodem sms. Weryfikacja tożsamości następuje poprzez przelew bankowy pierwszej raty. Zamówiony samochód można odebrać w salonie lub może on być dostarczony pod wskazany adres, wyjaśnił Domański.

"Abonament w carsmile składa się z części stałej oraz niewielkiej stawki za kilometr. Wysokość abonamentu jest wyliczana przez specjalny algorytm opracowany wspólnie przez carsmile oraz Eurotax na bazie danych o cenach ponad 500 tysięcy samochodów. Nie jest wymagany wkład własny. Po zakończeniu umowy samochód oddaje się bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie ma limitu kilometrów" - powiedział prezes, dodając, że na końcu kontraktu samochód można wykupić.

W rozbudowie biznesu mają pomóc dalsze innowacje, m.in. stworzenie "carsmile social network", społeczności użytkowników, którzy będą mogli wymieniać się samochodami między sobą i rozliczać przejechane kilometry.

"To według nas pomoże zbudować biznes bardzo szybko. W ciągu kilku tygodni chcemy też udostępnić klientom szczegółowy ranking samochodów według kosztów użytkowania, ułatwiając tym samym wybór pojazdu" - dodał Domański.

"Kolejnym atutem będzie dodanie do platformy - w ciągu kilku tygodni - samochodów dostawczych, które w takiej formie jeszcze nie są dostępne na rynku" - podsumował prezes.

carsmile to pierwszy w Polsce ,,Car(Fin)Tech" czyli połączenie najnowszych technologii stosowanych w motoryzacji i transporcie z innowacyjnym sposobem finansowania pay-as-you-drive. Abonament w carsmile oferuje 13 kategorii pojazdów, 30 najpopularniejszych marek, 150 modeli samochodów, ponad 1 000 wersji wyposażenia.

Tomasz Chaberko

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
radek
4 lata temu
To se ne da pane Havranek. Za drogo nawet dla ponad przeciętnego Polaka.
Betx3
4 lata temu
Poważna konkurencja dla masterleasa. Na plus to, że mają full opcję w cenie, nie ma ukrytych kosztów.
Internauta
4 lata temu
Dobra opcja, ciekawe czy faktycznie wszystko jest w cenie. Warto dopytać o szczegóły.
Radosław
4 lata temu
Jestem jednym z pierwszych klientów, obsługa na najwyższym poziomie, wkońcu mogę sobie pozwolić na samochód jaki chciałem. Co dla mnie najważniejsze abonament nie obciąża mojej histori kredytowej, a szykuję się pod kredyt hipoteczny. Za 2 tygodnie mam odbiór samochodu w salonie zobaczymy jak współpraca będzie się dalej układać.
PawełB
4 lata temu
Szybko oddzwaniają, mają niezłe ceny na auta pod Ubera typu Fabia czy Octavia.