Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CCC ma 144 mln zł straty. Najgorszy kwartał w historii

59
Podziel się

Od stycznia do marca producent obuwia sprzedał towar za prawie 700 mln zł.

CCC jest największym polskim producentem obuwia.
CCC jest największym polskim producentem obuwia. (Bartosz Wawryszuk)
bDJmbgmZ

Mimo sprzedanego obuwia za prawie 700 mln zł, CCC kończy pierwszy kwartał mocno pod kreską. Choć straty zdarzały się już na początku roku, nigdy nie w tak dużej skali.

Na 15 maja zaplanowana jest publikacja raportu finansowego CCC za pierwszy kwartał 2018 roku. Dwa tygodnie wcześniej zarząd największej grupy obuwniczej w Polsce zdecydował się na zaprezentowanie wstępnych wyliczeń. Dał szansę inwestorom na oswojenie się z faktem dużych strat.

W okresie od stycznia do marca grupa CCC nie zarobiła "na czysto" nawet złotówki. Co więcej, poniosła stratę netto na poziomie 144,1 mln zł. Jest prawie 4-krotnie większa niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

bDJmbgnb

Trzeba przyznać, że pierwszy kwartał zazwyczaj jest najgorszym okresem roku kalendarzowego dla CCC. Sprzedaż obuwia ma bowiem charakter sezonowy. Straty też nie są niczym nadzwyczajnym. Tym razem jednak wysokość strat jest wyjątkowa. Dotychczas nigdy nie przekroczyła 40 mln zł.

Skąd więc taki wynik? W krótkim komunikacie poświęconym wstępnym wynikom zarząd nie daje odpowiedzi na to pytanie. Wyjaśni się to w połowie maja przy okazji pełnego raportu.

Zobacz także: Pomysł na biznes: Renowacja i czyszczenie obuwia

Na zwiększenie strat wpływ miała m.in. niższa sprzedaż. Spadła w ciągu roku z 720 do 694 mln zł. Mimo tego zysk operacyjny EBITDA wzrósł z 6,2 do 17,2 mln zł.

bDJmbgnh

Łączna powierzchnia handlowa grupy na koniec marca wyniosła 551,9 tys. metrów kwadratowych. Składa się na nią 934 sklepy.

Spółka zastrzegła, że obliczenia wyników finansowych zostały dokonane według aktualnej wiedzy zarządu i mogą ulec zmianie.

Spółka od 2004 roku jest notowana na giełdzie. To m.in. z tego względu zarząd zdecydował się wcześniej poinformować o wynikach. Po notowaniach akcji widać, że mniej więcej takich rezultatów spodziewano się już wcześniej. Kurs jest 0,3 proc. na plusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJmbgnC
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(59)
@
3 lata temu
Róbcie buty nadające się do chodzenia, a nie tylko do oglądania. Wygodne buty zawsze się sprzedadzą!
Zosia
3 lata temu
Prawie każde kupione buty w CCC nadają się do do reklamacji bo po miesiącu jak nie jedno to drugie zepsute.
Brakadabra
3 lata temu
Buty z CCM to najgorsze była co, psujace się po kilku krokach i kompletny brak możliwości reklamacji. Kupiłam tam raz - pierwszy i ostatni, a jako powód odmowy przyjęcia reklamacji usłyszałam, że buty były źle użytkowanie - chodzić mi się w nich zachciało. Życzę im plajty na calego
bDJmbgnD
Adam1960
3 lata temu
... Polacy poznali się na "jakości" oferowanych produktów butopodobnych ...
Romek
3 lata temu
Tak zwane "spody" obuwia CCC sprowadzane są z Chin,bo tam taniej no i potem obuwie jest zrobione tak,że rozkleja się i rozjeżdża po krótkim czasie.Namówiono mnie kiedyś 3-ci raz ( bo akurat niby promocja była )na zakup butów zimowych .Nawet dwóch miesięcy nie przetrwały i co gorsza nawet na działkę się nie nadawały...Tak więc omijam każde jedno CCC szerokim łukiem nawet jak za darmo by coś dawali...Jedno co mają opanowane to nazwy typu Lanetti czy temu podobne.Prawda,że kojarzy się z Włochami a nie Chinami czy Polkowicami?
...
Następna strona