Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Znów szaleństwo na akcjach CD Projekt. Kurs przekroczył 100 zł

10
Podziel się:

Inwestorzy znów rzucili się do kupowania akcji producenta gier.

Znów szaleństwo na akcjach CD Projekt. Kurs przekroczył 100 zł
(CD Projekt)
bEIZbcqd

100,80 zł - to nowy rekord kursu akcji producenta gier CD Projekt. Giełdowa wartość spółki zbliża się do 10 mld zł.

Ostatnia publikacja wyników producenta "Wiedźmina" spowodowała, że inwestorzy znów rzucili się na jego akcje. Tylko w ciągu ostatnich pięciu sesji kurs poszybował w górę o kolejnych 15 proc. i w poniedziałek znalazł się tuż przy granicy 100 zł. Odnotowane w poniedziałek do godziny 15. maksimum to 99,88 zł. Po południu jednak inwestorzy jeszcze się zmobilizowali i udało się osiągnąć kurs 100,80 zł. Na zamknięciu sesji za akcję płacono równo 100 zł.

W sierpniowej rekomendacji analitycy DM BOŚ wskazywali na cenę docelową akcji CD Projekt w wysokości 103,40 zł. Było to jeszcze przed publikacją wyników półrocznych spółki.

bEIZbcqf

A te kilka dni temu znów rozpaliły emocje wśród inwestorów. W drugim kwartale spółka zarobiła na czysto 73,3 mln zł, co okazało się wynikiem znacznie lepszym od prognoz w okolicach 53 mln zł. Ten wynik spółce udało się osiągnąć przy przychodach na poziomie 155,5 mln zł wobec prognoz w wysokości niecałych 130 mln zł.

Zobacz także: Zobacz także: Inwestorzy na razie nie wystraszyli się PiS

Co prawda w całym półroczu przychody ze sprzedaży sięgnęły 254,82 mln zł w porównaniu do 319 mln zł rok wcześniej, zaś zysk netto wyniósł 118,6 mln zł wobec 134,7 mln zł rok wcześniej. Dla inwestorów liczy się jednak to, że spółka potrafiła wypracować rekordową, 47-proc. rentowność, a na swoich kontach ma w sumie ponad 582 mln zł gotówki.

bEIZbcql

"Czynnikiem mającym największy wpływ na wyniki Grupy CD PROJEKT w I półroczu 2017 r.była sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i jej dodatków (w tym w Edycji Gry Roku). Drugim najważniejszym produktem Grupy w pierwszym półroczu 2017 r. był GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana" - czytamy w sprawozdaniu zarządu spółki po pierwszym półroczu.

Kurs akcji CD Projekt od początku 2017 roku

bEIZbcqG
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
inwestor wypr...
4 lata temu
Kurna a brałem po 7...
tomasz
4 lata temu
Moźe ktoś mi wytłumaczy, dlaczego muszę opłacać dodatkową składkę zdrowotną dorabiając na działalności do pracy na etacie, gdzie mam opłacony ZUS ? Takich ludzi w tym żałosnym kraju są miliony, jakoś nic o tym się nie mówi. Według mnie jest to okradanie ludzi. Płaci się haracz, nie mając w zamian nic
Jolanda
4 lata temu
Studenci ciężko pracują za najniższe stawki, żeby utrzymać się na studiach i "opiekuńcze państwo" chce ich doić????? Młodzi jak dostaną pracę na etat w Polsce powinni dopiero wtedy płacić. Tak, najlepiej odbierać tym, co pracują i uczciwie płacą podatki. Może tak od płytkarzy, co biorą 100 zł za m2 położenia płytek na czarno ściągać podatek, albo lekarzy z prywatnych gabinetów, prawników ( kasy fiskalne tam tylko na pokaz) - no ale tu trzeba by ruszyć tyłek zza biurka i szukać w terenie...
bEIZbcqH
maq
4 lata temu
Wartość księgowa poniżej 1mld. Zyski na poziomie 200 mln rocznie. Wycena spółki 10mld. Musieliby utrzymać zyski przez 40 lat żeby zarobili ci co kupowali na górce.
piotr
4 lata temu
to będzie trudno o pracę i dobrze durnie to nie muszą pracować....lepiej jest całe życie leniuchować