Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CD Projekt planuje premierę gry na tablety i smartfony

0
Podziel się

Sprzedaż obu części gry Wiedźmin przekroczyła 7 mln egzemplarzy.

CD Projekt planuje premierę gry na tablety i smartfony
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)
bEqDjNqt

CD Projekt planuje na 2014 r. premierę gry online przeznaczonej na tablety i smartfony, a prace nad produktem trwają od kilkunastu miesięcy we współpracy z partnerem zewnętrznym - podała spółka.

Sprzedaż obu części gry Wiedźmin przekroczyła 7 mln egzemplarzy. - _ Od kilkunastu miesięcy wraz z zewnętrznym partnerem pracowaliśmy nad jeszcze jednym, nie ogłoszonym dotychczas projektem, którego premierę planujemy w tym roku. Jest to multiplatformowa gra mobilna, wykorzystująca zaawansowane możliwości technologiczne tabletów i smartfonów. Tym samym wkraczamy na zupełnie nowe dla nas terytoria pod kątem rozgrywki i modelu biznesowego realizując nasze strategiczne założenia wejścia na rynek gier mobilnych _ - napisano w sprawozdaniu zarządu.

Dodano, że będzie to produkt do rozgrywki sieciowej. - _ W ciągu pięciu lat od debiutu serii o Wiedźminie obie jej części sprzedały się na całym świecie w ponad 7 mln egzemplarzy _ - napisano.

bEqDjNqv

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce CD Projekt i o pozostałych spółkach z GPW

Skonsolidowane przychody CD Projekt w 2013 r. wyniosły 142,2 mln zł. W segmencie dystrybucji i działalności wydawniczej w Polsce sprzedaż wyniosła 61,2 mln zł, produkcji gier 22,3 mln zł, globalnej cyfrowej dystrybucji gier 57,6 mln zł. Pozostałe segmenty przyniosły spółce 1 mln zł przychodów.

EBITDA grupy CD Projekt za 2013 r. wyniosła 18,01 mln zł., a skonsolidowany zysk netto przypisany podmiotowi dominującemu sięgnął 14,9 mln zł.

bEqDjNqW
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)