Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cena akcji Barlinka w przedziale 6,40-7,30 zł

0
Podziel się:

Przedział cenowy akcji serii J spółki Barlinek SA został ustalony na 6,40-7,30 zł. Inwestorzy indywidualni na akcje największego producenta naturalnych podłóg drewnianych w Polsce mogą składać zapisy od 6 do 9 września./ ISB /

Przedział cenowy akcji serii J spółki Barlinek SA został ustalony na 6,40-7,30 zł, podała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Inwestorzy indywidualni na akcje największego producenta naturalnych podłóg drewnianych w Polsce mogą składać zapisy od 6 do 9 września.

„W ramach ustalonego przedziału cenowego przeprowadzony zostanie proces budowy księgi popytu (od 6 do 9 września). Na jego podstawie ustalona zostanie ostateczna cena emisyjna oraz równa jej cena sprzedaży akcji (zostanie opublikowana do godz. 8 rano 12 września)” – czytamy w komunikacie.

W tym samym czasie co budowa księgi popytu (od wtorku do piątku) inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy po cenie maksymalnej z przedziału cenowego (7,30 zł). Zapisy przyjmowane będą w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BZ WBK oraz Domu Maklerskiego Penetrator na terenie całego kraju.

Oferta publiczna Barlinek składa się z 22 mln akcji, z czego 8 mln to akcje nowej emisji (seria J), a 14 mln to akcje istniejące (seria I, właścicielem sprzedawanych akcji jest Barcocapital Investment Limited – spółka kontrolowana przez Michała Sołowowa). Pierwszeństwo w sprzedaży mają akcje nowej emisji.

W transzy indywidualnej oferowanych będzie 5,5 mln akcji, a instytucjonalnej 16,5 mln akcji.

Po przeprowadzeniu oferty publicznej Michał Sołowow pozostanie największym akcjonariuszem spółki Barlinek (będzie kontrolować co najmniej 74,8-proc. udział w kapitale zakładowym)
.

Spółka podała, że akcje należące do Michała Sołowowa i Barcocapital Investment Limited, które nie są przedmiotem oferty publicznej, objęte są dwuletnim lock-upem.

Grupa Barlinek to największy w Polsce (ok. 65% udział w rynku) i piąty na świecie producent naturalnych podłóg drewnianych.

W 2004 roku przychody spółki wyniosły 235 mln zł, a zysk netto 26 mln zł. Prognozy na bieżący rok zakładają wzrost sprzedaży do 309 mln zł, a zysku netto do 33,3 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)