Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cersanit chce być jednym z 3 największych producentów ceramiki na świecie

0
Podziel się:

Celem strategicznym Cersanitu w długim okresie jest osiągnięcie rocznych mocy produkcyjnych powyżej 100 mln m. kw. płytek ceramicznych oraz ponad 10 mln szt. ceramiki sanitarnej.

Cersanit chce być jednym z 3 największych producentów ceramiki na świecie
(Cersanit)

Celem strategicznym Cersanitu w długim okresie jest osiągnięcie rocznych mocy produkcyjnych powyżej 100 mln m. kw. płytek ceramicznych oraz ponad 10 mln szt. ceramiki sanitarnej, co pozwoli Grupie znaleźć się w pierwszej trójce światowych producentów elementów ceramicznych, podała spółka w prospekcie emisyjnym. Spółka chce rozwijać sprzedaż w Europie Zachodniej.

_ Długookresowa strategia Grupy zakłada osiągnięcie rocznych mocy produkcyjnych powyżej 100 mln m. kw. płytek ceramicznych oraz ponad 10 mln szt. ceramiki sanitarnej, co pozwoli Grupie znaleźć się w pierwszej trójce światowych producentów elementów ceramicznych _ – czytamy w prospekcie emisyjnym spółki.

Spółka stawia na rozbudowę międzynarodowej sieci dystrybucji.

_ W wyniku większego zaangażowania w rozwój sprzedaży na rynkach zachodnich, Zarząd emitenta dostrzega konieczność poszukiwania nowych kanałów dystrybucji. W strategię tą wpisuje się m. in. zawarcie umowy z Meissen Keramik Vertriebs GmbH, w celu intensyfikacji sprzedaży produktów Grupy na rynku niemieckim, holenderskim, belgijskim, luksemburskim, austriackim i szwajcarskim _ – czytamy dalej.

Strategia Cersanitu zakłada uzyskanie 30% udziału na rynkach głównych w zakresie produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych i ceramiki sanitarnej.

_ Grupa planuje intensywny rozwój na rynkach głównych, do których zalicza Polskę, Ukrainę, Rosję, kraje bałtyckie, Rumunię, Czechy, Słowację, Bułgarię, Węgry oraz Mołdawię. Celem długofalowym jest uzyskanie około 30% udziału na rynkach głównych, co pozwoli Grupie umocnić swoją pozycję konkurencyjną i stać się jednym z największych producentów artykułów wyposażenia łazienek w Europie. Grupa chce tego dokonać poprzez intensyfikację sprzedaży w segmencie średnim i średnio-wyższym, które to segmenty stanowią około 85% całości poszczególnych rynków zbytu _ – podano również w dokumencie.

Sierpniowe NWZ Cersanitu uchwaliło emisję do 72,12 mln akcji serii G z prawem poboru i ceną emisyjną 2,1 zł za sztukę. Dzień ustalenia prawa poboru wyznaczono na 9 września 2010.

Za każde 2 akcje spółki posiadane na koniec dnia prawa poboru akcjonariuszowi przysługuje jedno prawo objęcia 1 akcji serii G. Oferującym jest Dom Maklerski BOŚ.

W I poł. 2010 roku spółka miała 110,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 49,52 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 697,10 mln zł wobec 672,51 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)