Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cherrypick Games w najbliższym czasie zdecyduje o emisji i wejściu na NewConnect

0
Podziel się:
Cherrypick Games w najbliższym czasie zdecyduje o emisji i wejściu na NewConnect

Cherrypick Games, deweloper gier mobilnych, poważnie rozważa emisję akcji i wejście na NewConnect, poinformował ISBnews prezes Marcin Kwaśnica. Decyzje mogą zapaść w najbliższym czasie.

"W związku z dynamicznym rozwojem, Cherrypick Games rozważa opcje finansowania dalszego rozwoju firmy, w tym debiut giełdowy. Emisję akcji i wejście na NewConnect bierzemy bardzo poważnie pod uwagę i decyzje mogą zapaść nawet w najbliższym czasie. Jesteśmy w trakcie zmiany osobowości prawnej na spółkę akcyjną" - powiedział ISBnews Kwaśnica.

Spółka podaje, że jej najnowsza produkcja - darmowa gra mobilna "My Hospital" od debiutu 19 stycznia do 31 marca 2017 roku zdobyła ponad 3,5 mln użytkowników oraz osiągnęła przychód przekraczający 2,5 mln zł. Wersja "My Hospital" na komputery z systemem macOS, która pojawiła się na rynku w maju, szybko trafiła na pierwsze miejsce list Top10 najpopularniejszych gier w sklepie Mac w ponad 20 krajach.

"Cherrypick Games, dzięki spójnej strategii i dopracowanym procesom tworzenia gier, już od pierwszego roku działalności jest rentowne, co czynni naszą firmę zupełnie wyjątkową na tle innych, polskich firm produkujących gry mobile" - podkreślił prezes.

Pierwsza produkcja - "Touchdown Hero", w ciągu pierwszych 12 miesięcy obecności na rynku osiągnęła przychód przekraczający 1,5 mln zł. Spółka jest również zadowolona z osiągnięć kolejnych swoich gier, jak "Must Deliver" czy "Auctioneer". Łącznie gry Cherrypick Games ściągnięto już ponad 10 mln razy.

"Już tuż po premierze 'My Hospital', w wersji przeznaczonej na macOS, znalazło się na pierwszym miejscu w zestawieniach najpopularniejszych darmowych gier na tę platformę w wielu regionach - w USA, Kanadzie, Chinach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji czy Brazylii. Ostatni sukces My Hospital to kolejny etap długoletniej drogi, rozpoczętej od produkcji niewielkich, ale przemyślanych i dopracowanych gier, które w swoich kategoriach zdobyły liczne wyróżnienia i nagrody" - wskazał Kwaśnica.

Podkreślił, że wyniki finansowe My Hospital osiągnięto m.in. dzięki przemyślanej i precyzyjnej, ale nie kosztownej kampanii marketingowej.

"Sukces finansowy 'My Hospital' pozwoli producentom z Cherrypick Games na odważniejsze wkroczenie na kolejne rynki, w tym takie, na których właściwie wcześniej nie były obecne polskie studia deweloperskie np. w Chinach czy Indiach. Chińscy gracze mogli się już zapoznać z 'My Hospital' w wersji iOS, a recepcja gry była na tyle gorąca, że deweloperzy wiążą olbrzymie nadzieje na sukces wraz z nadchodzącą premierą gry w wersji na Androida, która po raz pierwszy w historii firmy zostanie wydana ze wsparciem lokalnego partnera" - zapowiedział prezes.

Sebastian Gawłowski

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)