Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ciech
16.08.2005 09:46

Ciech podtrzymuje prognozy po wynikach za II kwartał

Ciech SA po wynikach za drugi kwartał podtrzymał całoroczne prognozy zakładające osiągnięcie 104 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 2,2 mld zł przychodów

Podziel się
Dodaj komentarz

- poinformowała spółka w komentarzu do wyników.

Po pierwszym półroczu 2005 roku grupa Ciech miała 1,08 mld zł przychodów i 55,3 mln zł zysku netto, co oznacza, że prognoza roczna dotycząca przychodów grupy została zrealizowana w około 50 proc., a zysk netto grupy w około 53 proc.

"Zarząd dokonuje analizy założeń prognozy oraz perspektyw drugiego półrocza. Ocena podtrzymania prognozy lub korekty (+/-) będzie przedstawiona w następnym raporcie kwartalnym" - napisano w raporcie Ciechu.

Do głównych negatywnych czynników mających wpływ na wyniki Ciechu w pierwszym półroczu spółka zaliczyła niekorzystne relacje kursowe obniżające rentowność eksportu oraz zdarzenia jednorazowe tzn. strata netto spółki Cheman i związany z tym odpis wartości firmy oraz słabsze wyniki operacyjne w segmencie petrochemicznym.

Do pozytywnych czynników Ciech zaliczył wyniki operacyjne segmentu sodowego (wzrost cen na produkty sodowe i spadające ceny na podstawowe surowce - koks, węgiel) oraz przychody finansowe ze sprzedaży akcji Ciech SA przez spółki zależne w ofercie publicznej w lutym.

Tagi: ciech, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz