Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cinema City otwiera kolejny multipleks w Rumunii

0
Podziel się:

Notowany w Warszawie operator kin Cinema City International (CCI) otwiera nowe kino w rumuńskim mieście Arad. To drugi multipleks Cinema City w tym mieście i jedenasty w Rumunii.

Cinema City otwiera kolejny multipleks w Rumunii
(Gribiche/CC/Flickr)

Notowany w Warszawie operator kin Cinema City International (CCI) otwiera nowe kino w rumuńskim mieście Arad. To drugi multipleks Cinema City w tym mieście i jedenasty w Rumunii.

_ Otwarcie kina w Arad jest kolejnym ważnym etapem naszego planu rozwoju w Rumunii. Projekt ten potwierdza również nasze silne relacje z wiodącymi deweloperami w regionie, jak GTC w tym przypadku _ - powiedział prezes Moshe Greidinger, cytowany w komunikacie. Wcześniej spółka informowała, że szczególne oczekiwania wiąże właśnie z rynkiem rumuńskim.

Arad jest drugim, po Bukareszcie, miastem w Rumunii, gdzie spółka ma dwa swoje kina.

_ Rumunia jest krajem, gdzie chodzenie do kina ma wielką przyszłość. W ostatnich 3 latach liczba sprzedanych biletów w Rumunii podwoiła się. Jednak wciąż średnia liczba biletów sprzedanych na jedną osobę w Rumunii jest niższa niż w krajach Europy Zachodniej, a nawet w porównaniu z krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Czekamy na kolejne otwarcia multipleksów CCI w tym kraju, które będę sprzyjać częstszemu chodzenia do kin w nadchodzących latach _ - zaznaczył Greidinger.

Cinema City w Rumunii prowadzi 11 multipleksów w 9 miastach: Bukareszcie (Cotroceni z kinem IMAX i Sun Plaza), Iasi, Timisoara, Pitesti, Bacau, Cluj, Braila, Baia Mare i Arad. Rumunia jest krajem, gdzie Cinema City realizuje najszybszy organiczny wzrost sieci kinowej, jak podkreślono w komunikacie. Spółka ma ponad 20 umów najmu na kina zlokalizowane w centrach handlowych, których otwarcia zaplanowane są w latach 2011-2013. Najbliższe otwarcie Cinema City w Rumunii planowane jest na listopad w Turgu Mures.

W pierwszych sześciu miesiącach 2011 r. działalność w Rumunii przyniosła 10,9 mln euro przychodów (wzrost o 18,9% r/r), które stanowiły 8% wszystkich przychodów spółki w tym okresie. W Rumunii Cinema City sprzedała 1,8 mln biletów (wzrost o 19,4% w porównaniu z I pół. 2010 r.) Spółka prowadzi także działalność powiązaną z kinami: reklamę kinową poprzez spółkę zależną New Age Media oraz dystrybucję filmów poprzez Forum Film Romania, która jest wyłącznym dystrybutorem filmów Walta Disneya.

W I poł. 2011 roku spółka miała 7,28 mln euro skonsolidowanego zysku netto wobec 17,53 mln euro zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 128,19 mln euro wobec 207,61 mln euro. Dane za zeszły rok obejmują działalność na rynku nieruchomości, która nie była kontynuowana w tym roku; same przychody z działalności kinowej wynosiły w I poł. 2010 r. 116,39 mln euro.

| Porównaj na wykresach spółki i indeksy |
| --- |
| |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)