Notowania

comarch
03.08.2004 17:57

ComArch zinformatyzuje Ministerstwo Finansów

Krakowska spółka informatyczna ComArch SA podpisała umowę z Ministerstwem Finansów o wartości prawie 7 mln zł na zaprojektowanie i wdrożenie Informatycznego Systemu Wspomagania Kontroli Skarbowej (ISKOS). To kolejny kontrakt realizowany przez firmę na zamówienie tego resortu.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zadaniem rozwiązania informatycznego będzie wspieranie polityki Ministerstwa Finansów w zakresie kontroli skarbowej, w ramach procesów przystosowywania polskiej polityki podatkowej do standardów Unii Europejskiej, akcesji do unii monetarnej oraz zapewnienia stabilności finansów publicznych" - poinformował we wtorkowym komunikacie Grzegorz Błażewicz z ComArch SA.

System informatyczny opracowany przez krakowską firmę ma być kluczowym elementem projektu Ministerstwa Finansów, dostosowującego polską administrację podatkową do unijnych standardów. Pozwoli m.in. skuteczne definiować rejony dużego ryzyka podatkowego, czy przeprowadzać zaawansowane technologicznie audyty podatkowe.

Umowa na system ISKOS jest kolejnym kontraktem podpisanym w tym roku przez ComArch z Ministerstwem Finansów. Spółka wygrała już przetargi na system dla potrzeb konsolidacji danych podatkowych o wartości 3,5 mln zł oraz system obsługi budżetu państwa o wartości prawie 2,5 mln zł.

Tagi: comarch, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz