Notowania

Cyfrowy Polsat wzywa posiadaczy akcji Netii do ich sprzedaży. Zapłaci nawet 688 mln zł

Zapłaci w sumie do 688 mln zł. Wszystko po to, by przejąć kontrolę nad Netią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Guz/REPORTER)
Rozrasta się imperium Zygmunta Solorza-Żaka.

Najpierw była informacja o zakupie prawie jednej trzeciej wszystkich akcji Netii. Teraz Cyfrowy Polsat ogłasza wezwanie na blisko drugie tyle udziałów. Zamierza skupić je od giełdowych graczy. Mowa o blisko 120 mln akcji, za które zapłaci po 5,77 zł za sztukę. Wszystko po to, by przejąć kontrolę nad Netią.

Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż dokładnie 119 mln 349 tys. 971 akcji Netii. Stanowią one 34,24 proc. wszystkich udziałów w telekomunikacyjnej spółce. Za każdą sztukę zapłaci po 5,77 zł. To oznacza premię wobec obecnej ceny akcji na giełdzie. We wtorkowe popołudnie chodziły po niecałe 5,30 zł.

Ten, kto już wcześniej był w posiadaniu akcji może zarobić na ofercie Cyfrowego Polsatu dużo więcej. Wystarczy wspomnieć, że jeszcze w poniedziałek można było je nabyć po niewiele ponad 4 zł. Duży przeskok wywołała zaskakująca transakcja o planach imperium Zygmunta Solorza-Żaka.

Rozpoczęcie przyjmowania zapisów na akcje przeznaczone do sprzedaży Cyfrowemu Polsatowi nastąpi w dniu 30 stycznia 2018 roku. Inwestorzy będą mieć ponad miesiąc na decyzję. Zakończenie procedury planowane jest na 5 marca 2018.

#dziejesienazywo: KRRiT bada decyzję Cyfrowego Polsatu

Faktycznym nabywcą akcji będzie Cyfrowy Polsat choć formalnie część akcji trafi też na konto jednego z podmiotów powiązanych - Karswell Limited z siedzibą w Nikozji. Będzie to maksymalnie 85 mln akcji. Podobnie jak Cyfrowy Polsat, Karswell należy do Zygmunta Solorza-Żaka. Wszystko zostanie więc w "rodzinie".

Celem wezwania jest osiągnięcie 66 proc. akcji Netii, co pozwoli na przejęcie kontroli nad spółką. Pytana przez PAP o możliwe ogłoszenie w przyszłości wezwania na 100 proc. akcji Netii, Katarzyna Ostap-Tomann, członek zarządu do spraw finansowych Cyfrowego Polsatu, nie wykluczyła takiego kroku.

Cyfrowy Polsat zapowiedział, że zakup akcji Netii będzie pokryty ze środków własnych oraz kredytu rewolwingowego.

Wezwanie zostało ogłoszone pod warunkiem uzyskania bezwarunkowej zgody UOKiK na dokonanie przejęcia kontroli nad Netią.

Cyfrowy Polsat wraz z Polkomtelem (operator sieci Plus) tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez miliardera Zygmunta Solorza-Żaka. Netia to z kolei przede wszystkim operator telekomunikacyjny. Dostarcza zarówno usługi telewizyjne jak i dostęp do internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej.

Tagi: cyfrowy polsat, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
WP Money
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-12-2017

PrzemekPrzecież polsat jak i plus mieli duże straty przez Roaming a teraz takie lody kręcone sa ciekawe

06-12-2017

PrezesTo będzie niezły przekręt jak na Midasie wprawę mają.

Rozwiń komentarze (2)

Wybrane dla Ciebie