Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cyfrowy Polsat kupuje Telewizję Polsat za niemal 4 mld zł

0
Podziel się:

Sprzedającymi są m. in. Zygmunt Solorz-Żak i Heronim Ruta.

Cyfrowy Polsat kupuje Telewizję Polsat za niemal 4 mld zł
(PAP/Stach Leszczyński)
bFeeaBSd

Cyfrowy Polsat podpisał umowę kupna 100 proc. akcji Telewizji Polsat za 3,75 mld złotych. Umowa została zawarta 15 listopada. Sprzedającymi są Zygmunt Solorz-Żak, Heronim Ruta, spółka Karswell Limited oraz Sensor Overseas Limited.
_ _

- _ Dzięki nabyciu Telewizji Polsat, Grupa Cyfrowy Polsat staje się niekwestionowanym liderem rynku medialnego w Polsce. W rezultacie tej akwizycji Cyfrowy Polsat będzie silniejszym podmiotem o zdywersyfikowanej sprzedaży w zakresie przychodów z abonamentu, a także reklamy telewizyjnej. Działalności Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat w naturalny sposób się uzupełniają, dzięki czemu zyskamy istotne przewagi konkurencyjne _ – powiedział Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Zygmunt Solorz-Żak, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat zobowiązał się sprzedać 418.530 akcji za cenę 662,38 mln zł, Heronim Ruta 73.858 akcji za cenę 116,89 mln zł, Karswell Limited ma sprzedać 1.595.517 akcji za cenę 2,53 mld zł, a Sensor Overseas Limited 281.562 akcji za cenę 445,61 mln złotych.

bFeeaBSf

- _ Dzięki tej transakcji zarówno Telewizja Polsat, jak i Cyfrowy Polsat zyskają dalsze możliwości rozwoju w dynamicznie zmieniającym się i bardzo konkurencyjnym otoczeniu rynkowym _ – powiedział Solorz-Żak.

Umowa przewiduje, że 69,33 proc. ceny, czyli 2,6 mld zł, zostanie zapłacona w formie przelewu na rachunki sprzedających w dniu przeniesienia własności akcji, a pozostała część ceny, 1,15 mld zł przez potrącenie wierzytelności spółki z tytułu zapłaty za akcje objęte przez sprzedających w wykonaniu praw z warrantów subskrypcyjnych, które zostaną wyemitowane przez spółkę na podstawie uchwały WZA spółki z wierzytelnościami sprzedających z tytułu zapłaty pozostałej części ceny za akcje.

_ _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t113536.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/prezes;cyfrowego;polsatu;o;wspolpracy;tp;z;tvn,22,0,693526.html) Prezes Cyfrowego Polsatu o współpracy TP z TVN Prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki jest sceptycznie nastawiony do powodzenia współpracy TVN i Telekomunikacji Polskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t91679.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/cyfrowy;polsat;przyspiesza;internet,253,0,693501.html) Cyfrowy Polsat przyspiesza internet Cyfrowy Polsat, który 22 października zwiększy maksymalną prędkość transmisji danych do 28,8 Mb/s, w pierwszym kwartale 2011 roku chce uruchomić internet w technologii LTE - poinformował prezes platformy cyfrowej Dominik Libicki.
bFeeaBSG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)