Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czy Tauron podzieli się zyskiem z akcjonariuszami?

0
Podziel się:

Zarząd Tauronu zdecyduje o dywidendzie w drugiej połowie kwietnia.

Czy Tauron podzieli się zyskiem z akcjonariuszami?
(Tadeusz Koniarz/REPORTER)
bEsrEPhN

Zarząd Tauronu podejmie decyzję w sprawie dywidendy w drugiej połowie kwietnia, kierując się planowanym poziomem nakładów inwestycyjnych oraz decyzją w zakresie Elektrowni Jaworzno - poinformował na konferencji prezes Dariusz Lubera.

Aktualizacja 14:44

_ - Decyzja w sprawie dywidendy zostanie podjęta po połowie kwietnia. Będzie ona uzależniona od nakładów inwestycyjnych i decyzji co do Jaworzna _ - powiedział Lubera _ (na zdj.) _.

bEsrEPhP

Pytany o to czy w przypadku realizacji inwestycji w Jaworznie dywidenda Tauronu byłaby symboliczna, Lubera odpowiedział: _ Nie chcielibyśmy zejść poniżej 20 proc. skonsolidowanego zysku na dywidendę _.

Dodał, że spółka nie przewiduje w żadnym roku sytuacji, że będzie _ zerodywidendowa _. _ - Na pewno będzie wniosek o dywidendę _ - powiedział prezes. _ - Marzy mi się, by Tauron był wysokodywidendowy, ale dopiero po realizacji programu inwestycyjnego. Wtedy mogę sobie wyobrazić dywidendę na poziomie 60 proc. _ - dodał.

Konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa przedłużyło do 30 kwietnia 2014 r. ważność oferty na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III. Prezes Lubera poinformował w lutym, że przedłużony termin obowiązywania oferty na budowę bloku w Jaworznie jest ostateczny, a spółka zbliża się do zawarcia umowy ze zwycięskim konsorcjum.

Tauron szacuje, że nakłady inwestycyjne w 2014 roku nie przekroczą 4 mld zł, i nie będą niższe niż 3,78 mld zł.

bEsrEPhV

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o

bEsrEPiq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)