Notowania

wall street
06.02.2013 22:00

Czy to już koniec mocnych wzrostów na Wall Street?

Zobacz, jak w środę przebiegła sesja na nowojorskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Inwestorzy na Wall Street tym razem w większości zdecydowali się zrealizować zyski po ostatnich wzrostach. Za nami również kolejne publikacje wyników amerykańskich spółek.

Po najmocniejszym w ostatnim miesiącu wzroście indeksu S&P500 tym razem na nowojorskiej giełdzie przyszedł czas na odpoczynek. Główne wskaźniki wahały się w okolicach wtorkowego zamknięcia, przy czym trudno wskazać na wyraźną przewagę kupujących bądź sprzedających akcje.

Główne indeksy na Wall Street podczas sesji w środę Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W środowym kalendarium zabrakło istotnych danych makroekonomicznych. Inwestorzy mogli się więc skupić na kolejnych wynikach kwartalnych spółek notowanych na Wall Street. Przed sesją pochwalił się nimi koncern Time Warner. Zysk w wysokości 1,17 dolara na akcję okazał się lepszy od prognoz analityków i wyniku z tego samego okresu 2011 roku (0,94 dolara na akcję).

Gracze chętnie kupowali też w środę akcje koncernu Walt Disney, który również pokazał dobre wyniki sprzedaży. Po sesji w środę wyniki ma z kolei opublikować Visa, a w czwartek Philip Morris.

Generalnie sezon wyników kwartalnych spółek na Wall Street wygląda dość optymistycznie. Z zestawień analityków wynika, że trzy czwarte firm spośród tych, które do tej pory opublikowało swoje raporty, pokazało rezultaty lepsze od wcześniejszych prognoz.

Czwartek na Wall Street powinien przynieść już nieco więcej ożywienia. Inwestorzy będą mogli bowiem zwrócić uwagę na wydarzenia związane ze szczytem unijnym, decyzją Europejskiego Banku Centralnego i wreszcie świeżymi informacjami z amerykańskiego rynku pracy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz