Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dane rozczarowały, ale Wall Street na plusie

0
Podziel się:

Mimo słabych wiadomości z gospodarki, w górę poszły wszystkie najważniejsze indeksy amerykańskich giełd.

Dane rozczarowały, ale Wall Street na plusie
(Xinhua/Photoshot /REPORTER)

**Indeks S&P500 zyskał dziś 0,27 procent, a sesja przebiegała spokojnie za wyjątkiem chwilowego spadku kursu poniżej wczorajszego poziomu zamknięcia, który nastąpił w reakcji na słabe dane dotyczące potencjału nabywczego konsumentów w USA.

Po zamknięciu handlu w Europie indeks zdołał już odrobić straty i wrócił do początkowych poziomów. DJIA zarobił dziś 0,49 procent, a technologiczny Nasdaq 0,17 procent. Najwięcej zarobiły dziś spółki z sektora dóbr konsumpcyjnych niecyklicznych, zyskując 0,8 procent. Spadek zanotował dziś jedynie sektor technologiczny: -0,05 procent.

Świat obiegła dzisiaj plotka, według której Barack Obama miałby nominować L. Summersa na szefa FED-u. Japoński dziennik Nikkei, który miał otrzymać tę informację z anonimowego źródła z Waszyngtonu, podał również, że wybór kandydata nastąpi pod koniec przyszłego tygodnia.

Byłaby to mniej korzystna informacja dla rynków, z uwagi na bardziej jastrzębie poglądy Summersa od J. Yellen, która również kandyduje na to stanowisko. Pogłoski zostały jednak szybko zdementowane przez Biały Dom, którego rzeczniczka poinformowała, że Obama nie podjął jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie.

W sierpniu odnotowano niższą dynamikę wzrostu sprzedaży detalicznej, aniżeli miesiąc wcześniej. Wzrost wyniósł +0,2 proc. w stosunku do zrewidowanych 0,4 proc. w lipcu. Konsensus rynkowy zakładał utrzymanie poziomu wzrostu sprzed miesiąca.

Najlepiej wypadła sprzedaż samochodów i mebli (dzięki dobrym danym z rynku mieszkaniowego), zwyżkując o 0,9 proc. m/m. Spadek dynamiki wynikał głównie ze słabszego wyniku na materiałach budowlanych i odzieży. Po wyłączeniu samochodów sprzedaż wzrosła o 0,1 proc. wobec prognozy: 0,3 procent.

Po rozpoczęciu sesji opublikowano indeks Uniwersytetu Michigan, który również zaskoczył negatywnie osiągając najniższy wynik od kwietnia b.r. Odczyt na poziomie 76,8 pkt okazał się niższy od prognoz o 5,3 punktu.

Wśród składowych najbardziej rozczarował subindeks oczekiwań gospodarstw domowych, który spadł z 73,7 pkt do 67,2 pkt, wobec szacunków analityków: 74 pkt. Subindeks bieżących ocen sytuacji gospodarczej zniżkował o 3,4 pkt do 91,8 punktu.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)