Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stelmet idzie na GPW. Debiut we wtorek

2
Podziel się:

Oferta producenta architektury ogrodowej przekroczyła 182 mln zł.

Przemysław Bieńkowski, wiceprezes Stelmetu
Przemysław Bieńkowski, wiceprezes Stelmetu (Stelmet)
bEBVVaXp

Spółka Stelmet zadebiutuje na warszawskiej giełdzie w najbliższy wtorek, 25 października - podaje GPW.

Zgodnie informacją opublikowaną na stronie internetowej warszawskiej giełdy, pierwsze notowanie Stelmetu na głównym parkiecie będzie miało miejsce w najbliższy wtorek. To jeden z największych debiutów na GPW w tym roku.

Spółka Stelmet to zielonogórski producent drewnianej architektury ogrodowej. Jej produkty trafiają głównie na eksport, do klientów w ponad 25 krajach. Odbiorcami są m.in. duże markety budowlane.

bEBVVaXr

Oferta akcji Stelmetu cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów indywidualnych. Spółka przydzieliła wszystkie przeznaczone dla nich papiery, przy sporej (86-proc.) redukcji zleceń. Oznacza to, że na każde sto akcji, które chciał kupić drobny inwestor, dostał on przydział na 14. Za każdą trzeba było zapłacić 31 zł.

Łączna wartość oferty Stelmetu przekroczyła 182 mln zł, z czego 45,5 mln zł to środki pochodzące z emisji nowych akcji.

Taki wynik stawia Stelmet w czołówce tegorocznych debiutów, jeżeli chodzi o wartość ofert. Przed tygodniem na giełdzie zadebiutowała spółka z branży medycznej Celon Pharma z ofertą wartą prawie 245 mln zł. Z kolei majowa oferta DM XTB sięgnęła 189 mln zł. Obecnie akcje Celon Pharma są notowane po kursie wyższym o około 20 proc. od ceny emisyjnej. DM XTB jest z kolei około jedną trzecią poniżej ceny emisyjnej.

bEBVVaXS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
lena155
5 lata temu
a kiedy na GPW. pojawią się inwestorzy od 500+????
korab56
5 lata temu
Jakim cudem ta firma umknęła Skarbówce? Przecież już dawno jej majątek powinien zasilić Skarb Państwa + premie dla urzędników skarbowych. Że uczciwie działa i zarabia? Ha,ha......to dla US nic nie znaczy. Haka na wszystkich się znajdzie. Po 150-tej kontroli znajdzie się zagubiona w księgach złotówka. I kara..kara...10 mln. kary...i areszt..i licytacja majątku... Oto Rzeczpospolita XXI w.