Notowania

PlayWay chce wciągnąć na giełdę spółkę zależną. Ultimate Games podało datę

Kolejna spółka produkująca gry chce zaistnieć na głównym rynku warszawskiej giełdy. Prezes Ultimate Games za cel stawia sobie debiut w pierwszej połowie 2019 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ultimate Games)
"Ultimate Fishing Simulator" to najpopularniejsza gra od Ultimate Games.

"Dobre wyniki finansowe, rosnąca sprzedaż oraz umacnianie się naszej pozycji na rynku gamingowym zachęciły nas do podjęcia działań mających na celu przejście spółki na rynek regulowany GPW, które planowane jest na pierwszą połowę 2019 roku - napisał prezes Mateusz Zawadzki w liście załączonym do najnowszego raportu finansowego.

To kolejna zapowiedź, tym razem bardziej konkretna. W lipcu szef Ultimate Games informował, że spółka nie wyklucza przejścia na z NewConnect na GPW przy sprzyjających warunkach rynkowych i sukcesach szykowanych gier.

Spółka chwali się, że w samym trzecim kwartale miały miejsce m.in. premiery takich gier jak: "Earthworms" i "Phantaruk" w wersji na Nintendo Switch oraz Prodigy Tactics w wersji na komputery, a także flagowy produktu, jakim jest gra "Ultimate Fishing Simulator", która ukazała się w pełnej wersji na PC. Wielkość sprzedaży w pierwszym tygodniu od premiery wynosił od 1 do 1,5 tys. sztuk dziennie.

To się liczy: Polski rynek gier wciąż rośnie. Kolejny producent chce iść na giełdę

"W 2019 roku w planach jest wydanie gry w wersji na platformę Nintendo Switch, Xbox oraz PS, a także w wersji pudełkowej. Ponadto strategia spółki przewiduje wydawanie jednego dodatku DLC do gry co kwartał, a 30 listopada 2018 roku wypuszczone zostanie rozszerzenie w postaci nowego łowiska 'Moraine Lake'" - czytamy w raporcie.

Ultimate Games od lipca do września zarobił około 680 tys. zł wobec zaledwie 17 tys. zł zysku netto rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży gier sięgnęły 1,86 mln zł, co oznacza prawie pięciokrotny wzrost rok do roku.

Od początku roku firma może się pochwalić 1,25 mln zł zysku netto w porównaniu z 25 tys. zł rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 3,39 mln zł wobec 690 tys. zł poprzednio.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 roku spółka pozyskała znaczącego inwestora - obecną już na giełdzie firmę PlayWay, który również produkuje i wydaje gry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: debiuty, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2018

TomO Farm51 już nie napiszecie? xD

Rozwiń komentarze (1)

Wybrane dla Ciebie