Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ważna decyzja banku centralnego USA. Tak zareagowali inwestorzy

Ważna decyzja banku centralnego USA. Tak zareagowali inwestorzy

Janet Yellen, szefowa Fed Fot. AP Photo/Richard Drew
Janet Yellen, szefowa Fed

Środowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian głównych indeksów. Władze monetarne USA zdecydowały o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie.

Zgodnie z oczekiwaniami amerykański bank centralny pozostawił bez zmian podstawowe stopy procentowe, oceniając, że spowolnienie wzrostu gospodarczego w USA w pierwszym kwartale było przejściowe.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,04 proc. do 20957,90 pkt. Nasdaq Composite spadł o 0,37 proc. do 6072,55 pkt. S&P 500 zniżkował o 0,13 proc. do 2388,13 pkt.

Główna stopa procentowa pozostała bez zmian w przedziale 0,75-1,00 proc.

Fed nie zmienił brzmienia fragmentu komunikatu dotyczącego polityki sumy bilansowej i nadal zamierza reinwestować zapadające aktywa z powrotem w sumę bilansową, aż normalizacja polityki monetarnej będzie "trwać już jakiś czas".

W ujęciu sektorowym, najlepiej na Wall Street radziły sobie spółki finansowe i paliwowe, a najgorzej sektor nieruchomości.

Uwagę zwracały notowania Apple. Spółka traciła na początku sesji niemal 2 proc., lecz później odrobiła większość strat. Producent elektroniki rozczarował wynikami. Apple sprzedał w pierwszym kwartale 2017 r. 50,8 mln sztuk iPhone'ów, mniej niż rok wcześniej i poniżej oczekiwań analityków, którzy spodziewali się wzrostu sprzedaży do 51,4 mln.

Inwestorów nie przekonało podwyższenie dywidendy oraz ogłoszenie przez spółkę skupu akcji własnych za 50 mld dol.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie