Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
01.08.2016 15:50

Decyzja sądu wywołała 40-procentową przecenę spółki Action

W ramach postępowania restrukturyzacyjnego emitent złożył wstępny plan restrukturyzacyjny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Sąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie o otwarciu wobec Action postępowania sanacyjnego. W rezultacie akcje dystrybutora sprzętu IT nurkowały w poniedziałek popołudniu o 30 procent, a na zakończenie sesji straciły na wartości 43 procent.

Aktualizacja 18:00

W ramach postępowania restrukturyzacyjnego emitent złożył wstępny plan restrukturyzacyjny. Dotyczy on rezygnacji lub znacznego ograniczenia niskorentownych kontraktów oraz projektów, koncentracji na dalszym rozwoju kanałów dystrybucji o najwyższej rentowności oraz najszybszym spływie należności, selektywnego doboru dostawców, weryfikacji zasad dotyczących zakupu towarów i usług w celu podniesienia rentowności skrócenia cyklu rotacji zapasów, optymalizacji wskaźnika zapłaty zobowiązań, poprawy struktury kosztowej w szczególności poprzez redukcji poziomu kosztów personalnych i ograniczenia kosztów usług obcych, a także konsolidacji grupy kapitałowej Action poprzez przejęcie niektórych spółek zależnych.

Zarząd przedstawił również wstępne propozycje układowe. Dotyczą one objęcia wszystkich wierzycieli w jednej grupie, karencji w spłacie zobowiązań do końca 2017 roku, umorzenia odsetek i ewentualnych innych należności ubocznych w całości, spłaty wierzycieli w pełnej wysokości należności głównej w maksymalnie dwudziestu równych ratach kwartalnych płatnych do końca miesiąca następującego po upływie pierwszego kwartału 2018 roku.

Notowania akcji spółki Action w poniedziałek

Zarząd spółki informuje, że ww. działania restrukturyzacyjne i propozycje układowe mają charakter wstępnych założeń. Spółka pozostaje otwarta na wypracowanie optymalnych propozycji układowych we współpracy z wierzycielami i organami postępowania sanacyjnego w zależności od faktycznie zaistniałej sytuacji gospodarczej, finansowej, i prawno-administracyjnej. Głównym celem zarządu emitenta jest uniknięcie niewypłacalności spółki oraz zabezpieczenie praw wszystkich interesariuszy Action, podsumowano w komunikacie.

Akcje spółki po ogłoszeniu decyzji sądu zaczęły gwałtownie tracić na wartości. W poniedziałek popołudniu były one już przecenione o 30 procent.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 roku.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, act, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2016

ahajak rozumiem , to Ty zarabiasz na tej książce...

Rozwiń komentarze (1)