Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Decyzje KPWiG

0
Podziel się:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zgodziła się na wprowadzenie przez GPW do publicznego obrotu certyfikatów indeksowych na indeksy Nasdaq-100 oraz Dow Jones Euro Stoxx 50 emitowanych przez Bayerische Hypo- und Vereinsbank.

Komisja podczas wtorkowego posiedzenia wycofała z publicznego obrotu akcje spółek: Wrocławskie Kopalnie Surowców Mineralnych SA (WKSM), Delia SA oraz 3M Viscoplast SA - podała KPWiG w komunikacie. W przypadku każdej z tych spółek inwestor strategiczny zobowiązał się do odkupienia akcji od akcjonariuszy mniejszościowych.

Podmiot dominujący w WKSM jest gotowy odkupić akcje po cenie nie niższej niż 71,50 zł w ciągu trzech miesięcy od wejścia w życie decyzji o wycofaniu spółki z publicznego obrotu. Inwestor strategiczny Delii jest gotowy odkupić akcje do końca 2002 roku po cenie 80 groszy. W przypadku 3M Viscoplast podmiot dominujący może odkupić akcje spółki po cenie nie niższej niż 31 zł.

Komisja zezwoliła na utworzenie przez Pioneer Pekao TFI funduszu mieszanego Pioneer Obligacji 2, co jest równoznaczne z dopuszczeniem certyfikatów inwestycyjnych serii A do publicznego obrotu. KPWiG ukarała Pioneer Pekao TFI SA karą 30.000 zł za naruszenie przepisów ustawy o funduszach inwestycyjnych w zakresie m.in. publikacji reklamowych i obowiązków informacyjnych.

Kary po 100.000 zł otrzymały trzy NFI zarządzane przez Private Equity Poland: Siódmy NFI im. Kazimierza Wielkiego SA, Zachodni NFI SA oraz NFI Foksal SA. Komisja zarzuca funduszom naruszenie procedury nabywania akcji własnych.

Komisja nałożyła karę 50.000 zł na Beton Stal SA oraz 30.000 zł na STGroup SA za zaprzestanie publikowania raportów okresowych przez te spółki po ogłoszeniu ich upadłości.

Za niewypełnianie obowiązków informacyjnych Komisja ukarała Mostostal Warszawa SA karą w wysokości 5.000 zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)