Notowania

budownictwo
07.04.2015 10:26

Deweloper Marvipol zmniejsza zadłużenie

Spółka zadeklarowała, że będzie publikować informacje o stanie zadłużenia w terminie do 5 dni roboczych po zakończeniu każdego kwartału.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gripas/Dreamstime)

Grupa Marvipol zredukowała zadłużenie odsetkowe o 8,4 proc. do 256,31 mln zł w pierwszym kwartale 2015 r., podała spółka.

Jednocześnie dług netto grupy zmniejszył się o 47,4% do 102,97 mln zł.

"Grupa Marvipol systematycznie zmniejsza i restrukturyzuje zadłużenie, zmniejszając marże odsetkowe oraz wydłużając okres zapadalności pozostającego do spłaty długu. W I kwartale działania te były kontynuowane, czego konsekwencją jest 8,4-proc. spadek zadłużenia" - powiedział dyrektor finansowy Marvipolu Łukasz Sekuła, cytowany w komunikacie.

"W minionym kwartale sfinalizowaliśmy również wielomiesięczne prace mające na celu uwolnienie części kapitału zaangażowanego w projekt Prosta Tower, których efektem było refinansowanie budynku biurowego przy wyższym wskaźniku długu do wartości zabezpieczenia. Dzięki tej transakcji i wygaszaniu kolejnych kredytów pod inwestycje, dług netto grupy Marvipol zmniejszył się aż o kolejne 93 mln zł" - dodał Sekuła.

Proces reorganizacji finansowania ma być kontynuowany w II kwartale br., m.in. poprzez wykup notowanych na Catalyst obligacji serii MVP0415 o łącznej wartości nominalnej 39,06 mln zł, podano także.

Spółka zadeklarowała, że będzie publikować informacje o stanie zadłużenia w terminie do 5 dni roboczych po zakończeniu każdego kwartału.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów. Jest również generalnym importerem lub wyłącznym przedstawicielem na Polskę marek samochodów Land Rover, Jaguar i Aston Martin. Model biznesowy grupy uzupełnia sieć myjni samochodowych Robo Wash. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, mvp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz