Notowania

nieruchomości
02.04.2009 08:54

Deweloperzy: Jest lepiej. Ale bez kredytów nie wróci hossa

Giełdowe spółki sprzedały więcej mieszkań niż pod koniec 2008 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Większość giełdowych deweloperów sprzedała w minionym kwartale więcej mieszkań niż w ostatnich trzech miesiącach 2008 r. *

Jak podkreśla _ Parkiet _ poprzeczka zawieszona była jednak nisko. _ - Do trwałej poprawy potrzebna jest odbudowa jednego z fundamentów rynku - kredytów _- czytamy w gazecie.

W trzech pierwszych miesiącach tego roku więcej mieszkań niż w IV kwartale 2008 sprzedały m.in. JW Construction i Dom Development.

Mniejszą sprzedaż zanotował Gant.W całym kwartale sięgnęła około 164 mieszkań. Jednak w IV kwartale 2008 dolnośląski deweloper pobił konkurencję, bo jako pierwszy obniżył ceny.

_ - Powody do zadowolenia z wyników sprzedaży w I kwartale mogą mieć natomiast szefowie Marvipolu. Warszawski deweloper znalazł w tym okresie nabywców na 62 lokale, czyli na sześć więcej niż w ostatnim kwartale 2008 r. i dwukrotnie więcej niż w pierwszych trzech miesiącach ubiegłego roku _ - donosi _ Parkiet _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Stagnacja w budowlance. Deweloperzy zahamowali ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/stagnacja;w;budowlance;deweloperzy;zahamowali,137,0,437897.html )
* [ Średnia pensja wystarczy na pół metra mieszkania ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/srednia;pensja;wystarczy;na;pol;metra;mieszkania,2,0,435714.html )
Tagi: nieruchomości, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz