Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DGA przejmie firmę Meurs Polska

0
Podziel się:

Firma Doradztwo Gospodarcze DGA SA podpisała porozumienie intencyjne z firmami holenderskimi: Meurs Groep BV i Meurs Personeelsadives BV, dotyczące odkupienia 84 proc. udziałów w ich polskiej spółce Meurs Polska Sp z o.o.

- podała DGA w poniedziałek w komunikacie.

"Planuje się sfinalizowanie transakcji do dnia 15 września 2004 r. Docelowo DGA SA obejmie 100 proc. udziałów w spółce" - napisano w komunikacie.

Meurs Polska zajmuje się doradztwem w zakresie diagnozy i optymalizacji potencjału ludzkiego w organizacjach, a także tworzeniem i adaptacją narzędzi wspierających zarządzanie personelem.

Nabywana przez DGA spółka posiada nowoczesne narzędzia do selekcji, rekrutacji, badania i oceny potencjału kadrowego.

DGA podał, że Meurs Polska Sp. z o.o. realizowała projekty m.in. dla PZU SA, PLL LOT, BZ WBK, Dębicy, Goodyeara.

"Najszersze wdrożenie jednego z narzędzi spółka miała w Policji Polskiej. Narzędzia te zastosowane były wobec doboru wszystkich kandydatów na stanowiska mundurowe (wiele tysięcy badań rocznie od 2000-2003 r.)" - napisano w komunikacie

"Poprzez zakup udziałów, Doradztwo Gospodarcze DGA SA poszerzy swoje kompetencje w sferze rozwoju zasobów ludzkich" - dodano.

Na początku lipca Andrzej Głowacki, prezes spółki DGA, która w kwietniu zadebiutowała na giełdzie, zapowiedział, że planuje ona do końca wakacji przejąć dwie inne firmy z branży, a do końca roku zamierza sfinalizować więcej takich transakcji.

Sama firma DGA zajmuje się doradztwem ekonomiczno-finansowym i w zarządzaniu. Doradztwo obejmuje także sferę usług związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej.

W ubiegłym tygodniu prezes zapowiedział, że we wrześniu spółka może podwyższyć prognozę zysku netto w 2004 roku. Obecnie DGA planuje, że zysk netto spółki w 2004 roku wzrośnie do 3,4 mln zł.

Zysk netto spółki w pierwszym półroczu 2004 roku wzrósł do 2,2 mln zł z 0,9 mln zł w analogicznym okresie 2003 roku, a przychody wzrosły do 16,3 mln zł z 7,6 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)