Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DGA zapowiada powrót do zysków w 2011 roku

0
Podziel się:

Firma doradczo – inwestycyjna DGA chce w tym roku wrócić do zysków, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Andrzeja Głowackiego. DGA może ponadto wysłać na NewConnect do trzech spółek z portfela i zapowiada kolejne inwestycje w spółki na początkowym etapie rozwoju.

DGA zapowiada powrót do zysków w 2011 roku

- _ W ubiegłym roku zdecydowaliśmy o utworzeniu rezerwy na należność od ARP w kwocie 3,7 mln zł. Uważamy, że ta kwota nam się należy i do końca marca wystąpimy z tą sprawą do sądu. Póki co rezerwa wpłynęła zdecydowanie na wynik EBIT i netto. W tym roku planujemy zyski zarówno z działalności operacyjnej, czyli doradztwa i zarządzania projektami, a także z działalności kapitałowej, a więc wyceny naszych spółek portfelowych, z których część ma trafić na NewConnect. Bedziemy również walczyć o jak największą efektywność na poziomie kosztów zarządu _ - zapowiedział Głowacki.

Do upublicznienia przygotowywane są Ad Akta, DGA Energia oraz Braster.

- _ Udziałowcy Brastera mają decydować o konwersji długów tej spółki na udziały. Gdy do tego dojdzie są inwestorzy, którzy wyrażają zainteresowanie tą firmą _ - dodał prezes DGA.

Poza tymi spółkami na rynek giełdowy może trafić PTWP, wydawca „Nowego Przemysłu" i wnp.pl. gdzie DGA ma udziały. DGA chce się wycofać z DGA Amber, PBS DGA i wykrojniki.com.pl. Z kolei FastDeal.pl – zakupy grupowe należące w 100% do DGA, spodziewają się pozytywnego wyniku na koniec 2011.

- _ Szykujemy się do inwestycji w alekiedy.pl. Mamy ponadto na oku 2 projekty – jeden e-commerce, drugi z branży zarządzania kryzysowego, w które możemy zainwestować ponad 2 mln zł. Interesuje nas stworzenie e-grupy z segmencie komercyjno – społecznościowym polskiego internetu. Obecnie mamy 0,5 mln odbiorców mejlingu, oczywiście chcemy zwiększać tą grupę _ - zapowiedział Głowacki.

Spółka doradczo - inwestycyjna DGA miała 3,46 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 2,75 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 35,60 mln zł wobec 49,10 mln zł rok wcześniej.

| |
| --- |

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)