Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ska
12.11.2014 12:17

DM BDM podniósł rekomendację Śnieżki

Rekomendacja została wydana przy kursie 38,3 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Edbockstock/Dreamstime)

Analitycy DM BDM, w raporcie z 7 listopada, podnieśli rekomendację dla Śnieżki do _ akumuluj _ z _ trzymaj _ wcześniej. Jednocześnie wycena akcji Śnieżki została obniżona do 43,5 zł z 45 zł przedtem.

Rekomendacja została wydana przy kursie 38,3 zł.

Analitycy zwrócili uwagę, że od początku 2014 roku Śnieżka, której jedna z fabryk zlokalizowana jest na Ukrainie, zmaga się z kryzysem na rynkach wschodnich. Przychody eksportowe Śnieżki z Ukrainy, Białorusi i Rosji spadły w tym roku o 32 proc.

_ Zawirowania w tamtejszych gospodarkach, będące pochodną działań wojennych we wschodniej Ukrainie oraz mocne osłabienie lokalnych walut Śnieżce udało się jednak w dużej części zamortyzować cięciem kosztów na Ukrainie oraz dobrym wynikiem w Polsce _ - napisali analitycy.

DM BDM spodziewa się, że w czwartym kwartale spółka operacyjnie nie poprawi się rdr ze względu na wysoką bazę z końca ubiegłego roku, a sam kwartał na poziomie netto może skończyć się lekko pod kreską, przez ujemne różnice kursowe z USD.

Autorzy raportu wskazali, że pomimo słabszych wyników Śnieżka operacyjnie nadal generuje mocną gotówkę przy ograniczonych potrzebach w zakresie inwestycji. Wykorzystanie mocy produkcyjnych na Ukrainie to obecnie 30 proc., a w Polsce 75 proc.

Zdaniem analityków spółka może w przyszłym roku, podobnie jak w bieżącym, wypłacić 2,5 zł dywidendy na akcję, co przy obecnej wycenie rynkowej przekładałoby się na stopę dywidendy na poziomie 6,5 proc.

Tagi: ska, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz