Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM BOŚ obniżył wycenę Orange Polska

0
Podziel się:

Analitycy szacują, że Orange Polska wypracuje w 2015 roku przychody na poziomie 11,72 mld zł.

DM BOŚ obniżył wycenę Orange Polska
(Orange)
bELnCRyt

Analitycy DM BOŚ obniżyli cenę docelową Orange Polska do 7,7 zł za akcję z 9,3 zł, jednocześnie podtrzymując rekomendację "trzymaj", wynika z raportu datowanego na 9 lipca.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 7,64 zł. W czwartek za akcję spółki płacono 8,47 zł. Analitycy szacują, że Orange Polska wypracuje w 2015 roku przychody na poziomie 11,72 mld zł, EBITDA 3,55 mld zł, EBIT 659,9 mln zł oraz zysk netto 284,1 mln zł.

Orange Polska sprzedaje Contact Center

Grupa Orange Polska podpisała umowę ze spółką Arteria. Zobowiązała się do sprzedaży wszystkich akcji w jednej ze swoich spółek call center. Arteria w ten sposób rozbudowuje sieć. Będzie mieć ponad 2 tysiące stanowisk telemarketingowych.

bELnCRyv

Wartość umowy szacowana jest na około 8,5 miliona złotych. Finalizacja uzależniona jest m.in. od zgody UOKiK.

- Dzięki realizowanej transakcji, znacząco rozszerzymy portfel klientów o nowe branże. Dotyczy to zwłaszcza sektora telekomunikacyjnego, bankowego, ubezpieczeniowego i IT, które w połączeniu z naszym obecnym portfelem, opartym głównie o rynek energetyczny, marketing internetowy i wydawnictwa specjalistyczne, pozwoli nam objąć wszystkie liczące się sektory tego rynku usług - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes Arterii Wojciech Glapa.

Sprzedaż Contact Center przez Orange Polska wynika ze strategii polegającej na koncentracji na działalności telekomunikacyjnej. - Jest to już jedenasta transakcja fuzji i przejęć zrealizowana w ostatnich latach - podkreśla Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange Polska ds. finansów, cytowany w komunikacie.

bELnCRyB
bELnCRyW
telekomunikacja
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)