Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM BOŚ uaktualnił listę najlepiej rokujących spółek na GPW

0
Podziel się:

Broker podał, które spółki w następnym miesiącu najlepiej poradzą sobie na giełdzie.

DM BOŚ uaktualnił listę najlepiej rokujących spółek na GPW
(Sergey Nivens - Fotolia.com)

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek Dom Maklerski BOŚ dodał Budimex i Herculesa. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie Trakcję i Unibep.

Według analityków, w następnym miesiącu najlepiej poradzą sobie na giełdzie następujące spółki: 11 bit studios, Asseco Poland, Azoty, BSC Drukarnia, Budimex, Ciech, Duon, Herkules, Inter Cars, JW Construction, Medicalgorithmics, Midas, Netia, Neuca, OEX, PKN Orlen, Rafako, Robyg, Ronson, Sanok, Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: BZWBK, CNG, Handlowy, JSW, LPP, mBank, Millennium, PKO BP, Synthos, Tauron.

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o 2,9 pkt proc. - w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 1,8 proc. w porównaniu z 1,1 proc. spadkiem indeksu WIG, przede wszystkim za sprawą dobrych wyników na długich pozycjach w takich spółkach jak Rafako, Duon, PKN Orlen, Robyg, 11 bit studios, Netia i Midas" - czytamy w raporcie.

Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 roku) portfel DM BOŚ przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 3 720,1 proc. (wobec 8,9 proc. spadku indeksu WIG), co oznacza, że w ciągu ostatnich 93 miesięcy przekroczył poziom referencyjny o 3 729,1 pkt proc., podał broker.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)