Notowania

bzw
26.11.2008 13:47

DM BZ WBK rekomenduje sprzedaż akcji TPSA

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 25 listopada zarekomendowali "sprzedaj" akcje TP i wyznaczyli dla nich cenę docelową 18,50 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 25 listopada zarekomendowali _ sprzedaj _ akcje TP i wyznaczyli dla nich cenę docelową 18,50 zł. Ich zdaniem, obecnie może być ostatnia szansa na skorzystanie z możliwości wyjścia z inwestycji w Telekomunikację Polską.

W środę, o 12.55, za jedną akcję TP płacono 20,36 zł.

_ Znajdujemy się właśnie w przededniu decyzji regulatora dotyczącej podziału TP SA, która mogłaby potencjalnie obniżyć wycenę spółki o 3,5 mld zł, czyli o 2,6 zł za akcję. Momentum także nie sprzyja spółce, zarówno ze względu na możliwy spadek zysku netto w 4 kw. 2008 roku o ponad 30 proc. r/r i kw./kw., jak i spadek kwartalnych wolnych przepływów pieniężnych o 400 mln zł kw./kw. _ - napisano w raporcie DM BZ WBK.

Analitycy zwracaj uwagę, że właśnie znikło 10 proc. dziennego popytu na akcje TP wraz z zakończeniem programu skupu akcji o wartości 700 mln zł.

_ I wreszcie, TP SA nadal pozostaje drogą spółką zarówno w oparciu o wycenę metodą DCF, jak i metodą porównawczą, przy wskaźniku 2008- 10P P/E wskazującym na cenę 16.8 zł _ - napisano w raporcie.

_ Naszym zdaniem szanse na zysk na inwestycji w TP SA są znikome, wydajemy więc rekomendację +sprzedaj+, doradzając inwestorom, by skorzystali z drugiej, być może ostatniej szansy na wycofanie się z TP SA _ - dodali analitycy DM BZ WBK.

Tagi: bzw, tps, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz