Notowania

sesja na wall street
15.01.2011 07:25

Dobre wyniki banku poprawiły nastroje na Wall Street

Bank JP Morgan poprawił swoje wyniki finansowe o 47 procent w porównaniu do ubiegłego roku. Ta informacja zachęciła inwestorów do wzmożonego kupowania akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Bank JP Morgan jako pierwsza wśród spółek z branży finansowej w USA podał wczoraj swoje wyniki za ostatni kwartał ubiegłego roku. W tym czasie zarobił on ponad 4,8 miliarda dolarów, co jest wynikiem o 47 procent lepszym w porównaniu do ubiegłego roku. Co więcej, bank zapowiedział wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, choć sama jej wielkość nie jest jeszcze znana.

Informacja o wynikach JP Morgana spowodowała napływ większego optymizmu na rynek. Inwestorzy zabrali się za kupowanie spółek z branży finansowej, dzięki czemu główne indeksy poszły w górę. Dow Jones zyskał 0,4 procent, a S&P500 0,7 procent.

W tej sytuacji mniejsze znacznie dla rynku miały wczoraj informacje makroekonomiczne o stanie amerykańskiej gospodarki. Według nich sprzedaż detaliczna (bez uwzględnienia środków transportu) w grudniu była 0,5 procent wyższa niż w listopadzie, podczas gdy analitycy prognozowali wzrost na poziomie 0,7 procent. Tym razem jednak nieco gorsze od oczekiwań dane nie miały dla inwestorów większego znaczenia.

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz