Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duda zainwestuje w produkcję bioetanolu

0
Podziel się:

Polski Koncern Mięsny Duda zawarł z Lurgi SA porozumienie w sprawie inwestycji w instalację do produkcji bioetanolu z ziarna kukurydzy, o wydajności 100.000 ton bioetanolu rocznie.

bEJngTOt

Polski Koncern Mięsny Duda zawarł z Lurgi SA porozumienie w sprawie inwestycji w instalację do produkcji bioetanolu z ziarna kukurydzy, o wydajności 100.000 ton bioetanolu rocznie - podała Duda w komunikacie.

"Planowana inwestycja stanowi uzupełnienie działalności prowadzonej przez emitenta w segmencie rolnym i jest projektem mającym na celu maksymalizacje marż przy wykorzystaniu efektów synergii" - podała spółka.

Strony deklarują wolę powołania spółki inwestycyjnej, w której udział kapitałowy Lurgi wynosić będzie 10 proc. kapitału, z ograniczeniem do maksimum 3.000.000 euro, a udział PKM Duda wynosić będzie 90 proc. kapitału.

bEJngTOv

Jednocześnie PKM Duda posiada prawo zaproponowania objęcia części przypadających nań udziałów innemu wspólnikowi strategicznemu, np. odbiorcy bioetanolu.

Równocześnie podpisana została z Lurgi umowa o wykonanie wstępnych usług inżynierskich dla instalacji. Produkcja bioetanolu będzie odbywała się w oparciu o technologię firmy Lurgi.

bEJngTOW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)