Notowania

grn
11.01.2012 11:05

Duży wzrost przychodów spółki Grodno w czwartym kwartale

Przychody ze sprzedaży netto Grodna, dystrybutora artykułów elektrotechnicznych, wzrosły w czwartym kwartale 2011 roku (tj. w III kw. roku finansowego spółki) o 46 proc., do 54,24 mln zł z 37,3 mln zł rok wcześniej - szacuje wstępnie spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Grodno może do 2015 roku znacznie zwiększyć liczbę hurtowni._ Tak dynamiczny wzrost sprzedaży to efekt kilku czynników. Przede wszystkim w ubiegłym kwartale warunki pogodowe sprzyjały branży budowlanej, szczególnie wykonawcom obiektów wielkopowierzchniowych, którzy są naszymi głównymi odbiorcami. Poza tym na pełnych obrotach zaczęły już działać, przejęte przez nas od firmy Ostel, punkty handlowe _ - poinformował cytowany w komunikacie Andrzej Jurczak, prezes firmy.

Jurczak podkreśla, że na zwiększenie przychodów wpłynęła również poprawa efektywności logistycznej osiągnięta za sprawą nowo otwartego Centrum Dystrybucyjnego w Małopolu. Spółka rozpoczęła także sprzedaż ubrań roboczych i automatyki budynkowej oraz odnotowała spory wzrost sprzedaży kabli.

Spółka poinformowała, że łączna liczba hurtowni, planowana obecnie na ok. 45 do 2015 roku, może zostać znacznie zwiększona.

Grodno jest ogólnopolskim hurtowym dystrybutorem produktów elektrycznych i oświetleniowych. Firma oferuje kilka grup asortymentów: kable, źródła światła, oprawy oświetleniowe, aparaturę i osprzęt.

Tagi: grn, kbl, efk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz