Notowania

dywidenda pzu
26.08.2013 18:23

Dywidenda PZU. Spółka planuje wypłatę ponad 1,7 mld złotych

PZU przyjęło politykę kapitałową i dywidendową na lata 2013-15.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU)

PZU przyjęło politykę kapitałową i dywidendową na lata 2013-15. Spółka zdecydowała też o wypłacie części kapitału nadwyżkowego w formie zaliczki na poczet dywidendy za rok 2013 w wysokości 1,72 mld zł, czyli 20 zł na akcję.

Do zaliczki na poczet dywidendy za 2013 rok będą uprawnieni akcjonariusze posiadający akcje spółki w dniu 12 listopada 2013 r., a dzień wypłaty zaliczki na poczet dywidendy ustalono na 19 listopada 2013 roku.

Harmonogram realizacji nowej polityki kapitałowej zakłada: wypłatę części kapitału nadwyżkowego w formie zaliczki na poczet zysku za rok 2013 w wysokości 1,72 mld zł, emisję długu podporządkowanego w wysokości do 3 mld zł oraz wypłatę pozostałej części kapitału nadwyżkowego w formie dywidend w maksymalnej kwocie do 1,3 mld zł za lata 2014 i 2015.

- _ Głównym celem polityki kapitałowej i dywidendowej jest obniżenie kosztu kapitału poprzez optymalizację struktury bilansu w drodze zamiany kapitału własnego tańszym kapitałem obcym, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa i utrzymaniu środków na rozwój _ - podało PZU.

- _ Polityka kapitałowa i dywidendowa zakłada wypłatę dywidend kalkulowanych na podstawie skonsolidowanego zysku netto oraz kapitału nadwyżkowego, przy czym całkowita kwota dywidend wypłaconych w oparciu o kapitał nadwyżkowy za lata 2013 _ - _ 2015 nie może przekroczyć 3 mld zł. Dzięki temu zachowany zostanie wysoki poziom ROE oraz wzrośnie całkowita stopa zwrotu dla akcjonariuszy (TSR - ang. Total Shareholder Return) _ - dodano.

W komunikacie podano, że zarząd zakłada, iż w najbliższych latach nie będzie przeprowadzane podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję akcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest deklaracja ws. dywidend z PKO BP i PZU MSP będzie chciało maksymalnej możliwej dywidendy z PKO BP i PZU - poinformował minister skarbu, Mikołaj Budzanowski.
PZU może wypłacić akcjonariuszom nawet 5 mld zł Jeśli zostanie podjęta taka decyzja, to można liczyć na wypłatę dywidendy lub skup akcji własnych przez ubezpieczyciela.
Tagi: dywidenda pzu, pzu, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz