Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EBC utrzymał stopy proc. i plany dot. skupu aktywów w 2018 r. bez zmian

1
Podziel się:

Warszawa, 13.12.2018 (ISBnews) -  Europejski Bank Centralny (EBC) utrzymał stopy procentowe na dotychczasowych poziomach, poinformował bank. Benchmarkowa stopa procentowa kredytu refinansowego wynosi nadal 0,0%. jednocześnie EBC podtrzymał plan w zakresie skupu aktywów do końca 2018 r.

EBC utrzymał stopy proc. i plany dot. skupu aktywów w 2018 r. bez zmian
bEEjrABh

Analitycy oczekiwali pozostawienia stóp procentowych oraz planów dotyczących skupu aktywów na niezmienionym poziomie.

"Rada oczekuje, że podstawowe stopy procentowe EBC pozostaną na obecnym poziomie przynajmniej do lata 2019, a w każdym razie tak długo, jak długo będzie to konieczne do zapewnienia dalszego trwałego zbliżania się inflacji do poziomu poniżej, ale blisko 2% w średnim okresie." - czytamy w komunikacie.

"Jeśli chodzi o niestandardowe środki polityki pieniężnej, zakupy netto w ramach programu skupu aktywów (APP) zakończą się w grudniu 2018. Jednocześnie Rada Prezesów rozwija zapowiedź forward guidance dotyczącą reinwestycji. Zamierza mianowicie w dalszym ciągu reinwestować - w całości - spłaty kapitału z tytułu zapadających papierów wartościowych nabytych w ramach programu APP jeszcze przez dłuższy czas po tym, jak zacznie podnosić podstawowe stopy procentowe EBC, a w każdym razie tak długo, jak długo będzie to konieczne do utrzymania korzystnych warunków płynnościowych i zdecydowanie łagodnej polityki pieniężnej" - czytamy dalej

bEEjrABj

Prezes EBC omówi czynniki leżące u podstaw tych decyzji na konferencji prasowej, która rozpocznie się dziś o godz. 14.30 czasu środkowoeuropejskiego, podano także.

bEEjrABK
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Czas robić ka...
3 lata temu
BIOTON , Byki w każdej chwili zaatakują