Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emocje na Wall Street. Co powie Janet Yellen?

0
Podziel się:

Sprawdź, jak w środę przebiegła sesja na nowojorskiej giełdzie.

Emocje na Wall Street. Co powie Janet Yellen?
(PAP/EPA)

Handel na Wall Street upłynął w środę pod znakiem wzrostów głównych indeksów. Kluczowe dla inwestorów będą jednak słowa Janet Yellen _ (na zdjęciu) _.

Indeks S&P 500 rozpoczął dzisiejszy handel na neutralnych poziomach, wspinając się w miarę upływu czasu na kolejne szczyty tego tygodnia, zyskując 0,81 proc. Akcje indeksu DJIA dały dzisiaj zarobić 0,45 proc., natomiast indeks spółek technologicznych Nasdaq wylądował 1,16 proc. nad wczorajszym poziomem zamknięcia.

Główne indeksy na Wall Street podczas sesji w środę Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Liderem wzrostów były dziś spółki konsumenckie cykliczne: +1,37 proc. Najsłabiej zachowały się zaś spółki telekomunikacyjne: -0,34 proc.

Indeks wniosków o kredyt hipoteczny spadł w ubiegłym tygodniu o 1,8 proc. Wraz z aktualnymi odczytami, zrewidowano podstawowy wskaźnik danych o wnioskach z poprzedniego tygodnia, z -7 proc. do -2,8 proc. Indeks refinansowania, który prezentował zwyżkę w październiku, spadł tym razem o 2 proc, a indeks wniosków na zakup domów spadł o 1 proc. Oprocentowanie kredytów mocno wzrosło, co przełożyło się na słabsze dane. Średnie oprocentowanie 30-letniego kredytu hipotecznego wzrosło o 12 p.b. do 4,44 proc.

Jutro zaraz po rozpoczęciu handlu w USA, będzie miało miejsce przesłuchanie Janet Yellen przez Komisję Bankową Senatu, przed nominacją na nowego szefa FED. Inwestorzy będą się zatem przysłuchiwać ewentualnym kwestiom polityki ograniczania luzowania ilościowego, co z pewnością wpłynęłoby na skalę zmienności na rynkach.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)