Notowania

emp
27.11.2007 11:31

Emperia Holding wpłynie do Zatoki

Spółki z grupy Emperia Holding podpisały umowę przejęcia działalności operacyjnej 14 sklepów sieci Zatoka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(spółka)

Spółki z grupy Emperia Holding podpisały umowę przejęcia działalności operacyjnej 14 sklepów sieci Zatoka.

"Przejęcie operacji w tych lokalizacjach sklepowych związane jest z zakupem wybranych aktywów niezbędnych do prowadzenia sklepów oraz przejęciem zatrudnionego w nich personelu." - napisano.

"Przyłączenia kolejnych podmiotów są wpisane w strategię Emperia Holding. Chcemy kontynuować dynamiczny rozwój zarówno organiczny, jak i przez akwizycje oraz połączenia. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi partnerami zainteresowanymi przyłączeniem się do Emperia Holding" - powiedział Artur Kawa, prezes Emperia Holding, cytowany w informacji.

Sieć sklepów Zatoka to supermarkety średniego i dużego formatu działające na terenie woj. warmińsko-mazurskiego.

_ Od początku 2007 grupa kapitałowa Emperia Holding przyłączyła 9 firm. _Emperia w październiku 2007 przeprowadziła drugą publiczną ofertę akcji na GPW w Warszawie, której wartość wyniosła ponad 230 mln zł.

Środki z niej pozyskane zostaną przeznaczone na transakcje przejęć mniejszych i większych podmiotów z branży FMCG. Wartość wydatków na akwizycje w latach 2007-2008 wyniesie ponad 200 mln zł. Łącznie planowane przez Emperia Holding nakłady inwestycyjne w latach 2007-2008, uwzględniające intensywny rozwój organiczny holdingu, wyniosą prawie 500 mln zł.

Tagi: emp, emperia, zatoka, sklepy, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz