Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
22.09.2016 11:49

Enea, Energa, PGE i Tauron mają zgodę UOKiK na utworzenie ElectroMobility Poland

Podziel się
Dodaj komentarz

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na utworzenie wspólnego podmiotu pod nazwą ElectroMobility Poland przez Eneę, Energę, Polską Grupę Energetyczną (PGE) i Tauron Polską Energię, podał Urząd.

"Prezes UOKiK wydał zgodę na utworzenie wspólnego podmiotu przez cztery największe polskie spółki energetyczne. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji" - czytamy w komunikacie.

Wniosek w sprawie powołania spółki ElectroMobility Poland wpłynął do UOKiK 9 września.

Celem wspólnego podmiotu ma być stworzenie podstaw do budowy elektromobilności w Polsce. Działalność spółki ma wpłynąć na rozwój rynku pojazdów elektrycznych i umożliwić polskim przedsiębiorcom konkurowanie za granicą.

"Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Zakres działalności uczestników koncentracji i wspólnego podmiotu nie pokrywa się. Dlatego nie istnieje zagrożenie, że siła przedsiębiorstw energetycznych zostanie przeniesiona na rynki, na których będzie obecny ElectroMobility Poland" - czytamy dalej.

Tagi: energetyka, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz