Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Enea dla Francuzów? Mają wyłączność

0
Podziel się:

Rozmowy w sprawie kupna 51 proc. akcji prowadzić będzie Electricite de France.

Enea dla Francuzów? Mają wyłączność
(Materiały prasowe)

Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do wyłącznych negocjacji w sprawie kupna 51 procent akcji Enei Electricite de France - podało Ministerstwo Skarbu Państwa.

_ W związku z toczącym się procesem sprzedaży(...) Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o wyznaczeniu dla spółki Electricite de France SA terminu do wyłącznych negocjacji. Intencją MSP jest zakończenie procesu prywatyzacji Enea do końca I kwartału 2011 roku _ - napisano w komunikacie.

W drugiej połowie października MSP wybrało dwóch inwestorów do negocjacji równoległych ws. sprzedaży 51 proc. akcji Enei. Resort prowadził negocjacje z Kulczyk Holding i GDF Suez. Wcześniej oferty złożyły także EDF i czeski EPH.

Do 3 listopada wyłączność na negocjacje w sprawie kupna akcji poznańskiej spółki miał Kulczyk Holding. Resort skarbu zapowiadał, że jeśli oferta nie będzie zadowalająca, może wrócić do rozmów z pozostałymi zainteresowanymi.

W połowie listopada resort skarbu poinformował, że podjął decyzję o ponownym rozpoczęciu równoległych negocjacji z dopuszczonymi do nich podmiotami w sprawie kupna 51 procent Enei. Nie ujawnił nazw firm.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t83645.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/kulczyk;stracil;wylacznosc;grad;ma;chetnych;na;enee,122,0,712570.html) Kulczyk stracił wyłączność. Grad ma chętnych na Eneę Resort skarbu chce rozliczyć transakcję do 31 marca 2011 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t42291.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pracownicy;enei;boja;sie;o;pakiet;akcji;przeznaczony;dla;nich,133,0,700293.html) Pracownicy Enei boją się o pakiet akcji przeznaczony dla nich Żądają spotkania z potencjalnymi inwestorami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t113386.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy;z;enei;skarza;sie;na;ministra;skarbu,114,0,693362.html) Związkowcy z Enei skarżą się na ministra skarbu Ich zdaniem Aleksander Grad źle napisał zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży akcji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)