Notowania

górnictwo
19.05.2016 14:59

Energinet.dk chce podjąć decyzję ws. Baltic Pipe w przyszłym roku

Podziel się
Dodaj komentarz

Katowice, 19.05.2016 (ISBnews) - Energinet.dk chce w przyszłym roku podjąć decyzję w sprawie budowy gazociągu Baltic Pipe, poinformował prezes Peder Andreasen.

"Jakoś w przyszłym roku powinniśmy podjąć decyzję, w zależności od wyników biznesowej analizy" - powiedział Andreasen dziennikarzom w kuluarach VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Dodał, że jego zdaniem powinno to być połączenie dwustronne. "Dlaczego mielibyśmy nie korzystać z możliwości polskiego terminalu LNG?" - powiedział.

Wcześniej, podczas panelu, Andreasen wskazywał, że koszt uzależnienia od jednego dostawcy jest bardzo wysoki, dlatego konieczna jest dywersyfikacja.

"Baltic Pipe dobrze wpasowuje się w tę wizję i powinien był zostać zbudowany wiele lat temu. Mam teraz duże nadzieje" - powiedział.

Jego zdaniem, dywersyfikacja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i obniżenia cen.

W połowie marca Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System podał, że wspólnie z duńskim operatorem Energinet.dk bada możliwości budowy połączenia pomiędzy dwoma systemami przesyłowymi - gazociągu Baltic Pipe.

W kwietniu, po spotkaniu z premierem Danii Larsem L?kke Rasmussenen, premier Beata Szydło mówiła, że gazociąg Baltic Pipe to bardzo istotny projekt, który może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz