Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
11.12.2015 13:13

Enter Air zadebiutuje na GPW w poniedziałek

Podziel się
Dodaj komentarz

Enter Air zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w poniedziałek, 14 grudnia, podała spółka.

Tydzień temu Enter Air ustalił cenę emisyjną akcji na 14 zł (wobec ceny maksymalnej wynoszącej 17 zł). Ostatecznie oferowanych było 7 mln akcji nowej emisji, co miało pozwolić Grupie pozyskać 98 mln zł. Redukcja zapisów dla inwestorów detalicznych wyniosła 34,1%.

Spółka zapowiedziała wtedy, że debiut na GPW nastąpi około 14 grudnia.

Do inwestorów instytucjonalnych trafi 6,8 mln akcji, stanowiących 38,8% w podwyższonym kapitale zakładowym Enter Air. Inwestorom detalicznym zostanie przydzielone 174 tys. akcji. Ze względu na duży popyt na akcje zapisy inwestorów detalicznych zostały zredukowane o 34,1%. Do pracowników Enter Air trafi z kolei 16 tys. akcji.

Po przydziale akcji nowi akcjonariusze będą posiadać 39,9% akcji w kapitale zakładowym Enter Air, natomiast dotychczasowi akcjonariusze zachowają pakiet kontrolny, z 60,1% udziału w kapitale zakładowym. Dotychczasowi akcjonariusze zobowiązali się nie sprzedawać akcji przez okres jednego roku.

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając do ponad 30 krajów od Islandii i Portugalii po Kenię i Tajlandię.

W 2014 r. na pokładach Enter Air podróżowało 1,5 mln pasażerów, z czego 1,2 mln osób na połączeniach z i do Polski.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz