Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
15.11.2017 14:28

ES-System optymistycznie patrzy na perspektywę IV kw. br.

ES-System z optymizmem patrzy na perspektywę wyników w IV kw. 2017 r., poinformował ISBnews prezes Rafał Gawrylak.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Perspektywy dla branży w IV kw. są pozytywne, co potwierdza nasz bieżący portfel zamówień, który jest wyższy niż rok temu. Patrząc na wyniki trzech kwartałów, mam nadzieję, że IV kw. przyniesie potwierdzenie dobrej koniunktury w na rynku oświetleniowym, co pozwoli na utrzymanie wzrostowego trendu sprzedaży w całym roku" - powiedział Gawrylak w rozmowie z ISBnews.

Spółka zakłada dalszy rozwój na rynku krajowym w oparciu o dotychczasowe segmenty działalności. Podkreślił jednak, że część realizacji może zostać przesunięta na kolejny rok ze względu na zmiany w harmonogramach inwestycyjnych ze strony klientów.

"Jeśli chodzi o sprzedaż zagraniczną, to mam nadzieję na kontynuację pozytywnego trendu wzrostowego" - dodał prezes.

W okresie I-III kw. 2017 r. spółka miała 4,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 1,29 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 135,98 mln zł w porównaniu z 127,73 mln zł rok wcześniej. Sprzedaż krajowa w tym okresie wzrosła o 3,6% r/r do 104,91 mln zł, natomiast sprzedaż eksportowa o 17,5% r/r do 31,07 mln zł

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej, działająca w segmentach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Kamila Wajszczuk

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz