Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Euro-Tax wypłaci 0,59 zł dywidendy na akcję

0
Podziel się:

Akcjonariusze spółki Euro-Tax zdecydowali o przeznaczeniu 1,95 mln zł z ubiegłorocznego zysku na dywidendę, co daje 0,59 zł na akcję - podała spółka.

Euro-Tax wypłaci 0,59 zł dywidendy na akcję
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

*Akcjonariusze spółki Euro-Tax zdecydowali o przeznaczeniu 2,95 mln zł z ubiegłorocznego zysku na dywidendę, co daje 0,59 zł na akcję - podała spółka. *

W zeszłym roku spółka wypłaciła 0,21 zł dywidendy na akcję.

_ Wypłata zysku dla akcjonariuszy jest zgodna z polityką dywidendową spółki. Zakłada ona przekazanie co najmniej 75 proc. skonsolidowanego rocznego zysku netto do inwestorów. Dywidenda za 2010 rok znacznie przekroczy tę wartość, ponieważ obejmie aż 95 proc. wypracowanego przez grupę kapitałową Euro-Tax.pl SA zysku _ - napisano w komunikacie.

Dniem dywidendy jest 6 czerwca, a dniem jej wypłaty 20 czerwca tego roku.

W 2010 roku grupa miała 3,1 mln zł zysku netto wobec 2,3 mln zł rok wcześniej. Łączne przychody całej grupy w zeszłym roku wyniosły 10,8 mln zł wobec 9 mln zł osiągniętych w 2009 roku.

Spółka zapowiada inwestycje w nowy portfel usług oraz ekspansję na inne rynki europejskie.

Euro-Tax.pl działa w obszarze zwrotu podatków w Polsce. Główne źródło przychodów spółki pochodzi z prowizji za realizację zwrotów dla polskich emigrantów. Od 2006 roku spółka odzyskała dla ponad 75 tys. klientów ponad 175 mln zł, głównie z krajów takich jak Wielka Brytania, Irlandia, Norwegia, Holandia, USA oraz Niemcy.

W tym roku firma uruchomiła zwrot podatku z nowych rynków - z Belgii, Austrii, rozszerzyła też zakres usług o zasiłki z Holandii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)