Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fabryka Boryszewa w Meksyku rozpocznie produkcję części do nowego Volkswagena

2
Podziel się:

Wybudowana i uruchomiona w pierwszym kwartale 2016 roku fabryka Maflow w Meksyku jest odpowiedzią na zapotrzebowanie naszego głównego partnera biznesowego.

Fabryka Boryszewa w Meksyku rozpocznie produkcję części do nowego Volkswagena
(Shutterstock/Praphan Jampala)
bEEstMpx

Fabryka Maflow w Meksyku, należąca do grupy Boryszew, rozpocznie w listopadzie tego roku produkcję komponentów dedykowanych dla samochodów VW Teramont.

- Systematycznie zwiększamy wykorzystanie mocy produkcyjnych naszego zakładu w Silao. W trzecim kwartale udało się nam pozyskać nominację do kluczowych dla VW projektów - Tiguan, Jetta i Golf, dzięki której wolumen naszej produkcji dla VW i Audi urośnie do oczekiwanych przez nas wartości - powiedział członek zarządu Cezary Pyszkowski, cytowany w komunikacie.

Wybudowana i uruchomiona w pierwszym kwartale 2016 roku fabryka Maflow w Meksyku jest odpowiedzią na zapotrzebowanie głównego partnera biznesowego Boryszewa w segmencie motoryzacyjnym - Grupy Volkswagen - oraz bramą do niezwykle chłonnych rynków NAFTA.

bEEstMpz

- Proces budowy i walidacji naszej fabryki przebiegł niezwykle sprawnie. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, od kilku miesięcy realizujemy projekt na potrzeby Audi - produkujemy przewody klimatyzacyjne do modelu Q5" - powiedział dyrektor zarządzający Marek Mroczkowski, również cytowany w komunikacie.

Notowania akcji Boryszewa w poniedziałek

W reakcji na te informacje akcje Boryszewa notowane na warszawskiej giełdzie zyskują w poniedziałek prawie 3 procent.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający ok. 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol, FŁT czy ZM.

bEEstMqa
KOMENTARZE
(2)
Polska
5 lata temu
Hiurra nasz polski przemysl najlepszy na swiecie
Mikr
5 lata temu
A skąd autor artykułu wie ze kontrakt jest lukratywny ? Trudno żeby Boryszew przyznał ze wziął biznes po kosztach albo poniżej. Czy lukratywny to sie okaże. Niemniej gratulacje dla Boryszewa za wizje i odwagę i zobaczymy za 5 lat. Trzymam kciuki choć drżę ;)