Notowania

transport
24.10.2016 14:00

Fabryka Boryszewa w Meksyku rozpocznie produkcję części do nowego Volkswagena

Wybudowana i uruchomiona w pierwszym kwartale 2016 roku fabryka Maflow w Meksyku jest odpowiedzią na zapotrzebowanie naszego głównego partnera biznesowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/Praphan Jampala)

Fabryka Maflow w Meksyku, należąca do grupy Boryszew, rozpocznie w listopadzie tego roku produkcję komponentów dedykowanych dla samochodów VW Teramont.

- Systematycznie zwiększamy wykorzystanie mocy produkcyjnych naszego zakładu w Silao. W trzecim kwartale udało się nam pozyskać nominację do kluczowych dla VW projektów - Tiguan, Jetta i Golf, dzięki której wolumen naszej produkcji dla VW i Audi urośnie do oczekiwanych przez nas wartości - powiedział członek zarządu Cezary Pyszkowski, cytowany w komunikacie.

Wybudowana i uruchomiona w pierwszym kwartale 2016 roku fabryka Maflow w Meksyku jest odpowiedzią na zapotrzebowanie głównego partnera biznesowego Boryszewa w segmencie motoryzacyjnym - Grupy Volkswagen - oraz bramą do niezwykle chłonnych rynków NAFTA.

- Proces budowy i walidacji naszej fabryki przebiegł niezwykle sprawnie. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, od kilku miesięcy realizujemy projekt na potrzeby Audi - produkujemy przewody klimatyzacyjne do modelu Q5" - powiedział dyrektor zarządzający Marek Mroczkowski, również cytowany w komunikacie.

Notowania akcji Boryszewa w poniedziałek

W reakcji na te informacje akcje Boryszewa notowane na warszawskiej giełdzie zyskują w poniedziałek prawie 3 procent.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający ok. 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol, FŁT czy ZM.

Tagi: transport, logistyka, brs, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2016

MikrA skąd autor artykułu wie ze kontrakt jest lukratywny ? Trudno żeby Boryszew przyznał ze wziął biznes po kosztach albo poniżej. Czy lukratywny to sie … Czytaj całość

24-10-2016

PolskaHiurra nasz polski przemysl najlepszy na swiecie

Rozwiń komentarze (2)