Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
30.09.2015 12:03

Fabryka Uniwheels w Polsce będzie dostarczać felgi do najnowszego modelu Jaguara

Produkcją zajmie się największa fabryka koncernu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mark Hillary/CC/Flickr)

Uniwheels będzie dostarczał felgi aluminiowe na pierwszy montaż do nowego Jaguara F-Pace, pierwszego sportowego SUV-a zaprojektowanego przez koncern Jaguar Land Rover. Wszystkie rodzaje felg aluminiowych dla tego modelu będą produkowane w Polsce - w największej fabryce grupy zlokalizowanej w Stalowej Woli.

Jaguar F-Pace swoją premierę miał podczas tegorocznych targów samochodowych we Frankfurcie.

- Będziemy dostarczali felgi jako dostawca OEM (original equipment manufacturer, czyli producent oryginalnego osprzętu) do nowego modelu SUV-a Jaguara. To dowodzi, że Uniwheels ze względu na jakość i technologię produkcji swoich felg jest partnerem pierwszego wyboru dla najbardziej wymagających klientów - powiedział prezes Ralf Schmid.

Start seryjnej produkcji modelu F-Pace zaplanowany jest na przyszły rok. Model będzie produkowany w zmodernizowanej fabryce JLR w Soilhull w Wielkiej Brytanii. Zaś wszystkie modele felg aluminiowych do niego powstaną w Polsce - w największej fabryce grupy zlokalizowanej w Stalowej Woli.

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów i wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 roku.

Zobacz też: * *Sukces Subaru okupiony cierpieniem pracowników?

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz