Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Feerum może przekroczyć prognozy finansowe

0
Podziel się

Portfel zamówień Feerum do realizacji w 2013 roku wynosi obecnie 44,9 mln zł. Spółka nie wyklucza przekroczenia prognoz finansowych na ten rok, kluczowy będzie jednak czwarty kwartał - poinformował Daniel Janusz, prezes Feerum.

Feerum może przekroczyć prognozy finansowe
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bEpEWKGd

_ Ogłoszone przez nas prognozy wynikowe są realizowane zgodnie z planem, a nawet z lekką nadwyżką. Z tej perspektywy spokojnie patrzymy na ich całoroczną realizację. Nie wykluczam, że przebijemy je in plus. Jednak dużo będzie zależeć od IV kw. i pogody, ponieważ może się okazać, że część zamówień będziemy zmuszeni zrealizować dopiero w 2014 r. _ - powiedział Janusz.

_ W tej chwili nasz portfel zamówień do realizacji w 2013 roku wynosi dokładnie 44,9 mln zł i jest wyższy rok do roku o blisko 100 proc. Składa się na niego 47 umów z klientami. Szczególnie zadowolony jestem ze wzrostu liczby małych i średnich zleceń, co pozwala nam dywersyfikować ryzyko _ - dodał.

Prognozy Feerum na 2013 rok zakładają wypracowanie 72,12 mln zł przychodów ze sprzedaży, 14,02 mln zł zysku EBITDA oraz 10,11 mln zł zysku netto. W I półroczu 2013 roku spółka miała 37 mln zł przychodów ze sprzedaży, 7,3 mln zł zysku EBITDA, 5,89 mln zł zysku EBIT oraz 5,37 mln zł zysku netto.

bEpEWKGf

Prezes Janusz powiedział, że w perspektywie około dwóch lat 50 proc. sprzedaży spółki ma pochodzić z rynków zagranicznych.

_ W tej chwili sprzedaż krajowa przekracza 70 proc. przychodów. W perspektywie dwóch lat chcemy, żeby blisko 50 proc. sprzedaży pochodziło zza granicy. Celem jest zwiększenie sprzedaży na rynkach, na których jesteśmy już obecni, czyli przede wszystkim Ukraina, Białoruś i Litwa. Naturalnie nie zapominamy również o Europie Zachodniej _ - powiedział.

Prezes podtrzymał, że spółka chce wypłacić dywidendę z zysku za 2014 rok. _ Podtrzymuję, że pierwszą dywidendę dla naszych akcjonariuszy wypłacimy za rok 2014. Za rok bieżący nie planujemy wypłacać dywidendy, chcemy skupić się na realizacji naszego programu inwestycyjnego _ - powiedział.

W maju 2013 roku Feerum zadebiutowała na warszawskiej GPW. Całkowita wartość oferty publicznej Feerum wyniosła łącznie 22,1 mln zł brutto. Zgodnie z prospektem emisyjnym, pozyskane środki spółka chce przeznaczyć na częściowe sfinansowanie wartego 34,4 mln zł planu inwestycyjnego na lata 2013-2014.

bEpEWKGG
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)