Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Forte zainwestuje 700 mln złotych i stworzy tysiąc miejsc pracy

21
Podziel się:

Suwalska fabryka będzie największą od kilkunastu lat i najnowocześniejszą inwestycją branży meblowej w całej Europie.

Forte zainwestuje 700 mln złotych i stworzy tysiąc miejsc pracy
(Forte/materiały prasowe)
bEUHhwlN

Fabryki Mebli Forte zainwestują 700 mln złotych w zakład produkcyjny płyt wiórowych, fabrykę mebli i halę magazynową, które powstaną na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, poinformowała spółka. W nowej inwestycji zatrudnienie znajdzie 1 000 osób.

Elementy inwestycji będą oddawane do użytku odpowiednio w 2017, 2018 i 2020 roku.

- Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani, uruchamiając inwestycję, znaczącą nie tylko dla regionu, ale także dla całej polskiej gospodarki i kluczową dla branży meblowej. Mimo wielkiej skali projektu udaje nam się pozostać blisko lokalnej, suwalskiej społeczności. Udowadniamy, że znaczące inwestycje nie są domeną wyłącznie zagranicznego kapitału. Inwestycja w Suwałkach to rdzennie polski projekt, który tworzy wartość dodaną dla całej polskiej gospodarki - powiedział prezes Maciej Formanowicz, cytowany w komunikacie.

bEUHhwlP

W nowej inwestycji zatrudnienie znajdzie 1 000 osób. - Suwalska fabryka będzie największą od kilkunastu lat i najnowocześniejszą inwestycją branży meblowej w całej Europie. Powstawać w niej będą płyty wiórowe najnowszej generacji i meble. Standardy jakościowe i ekologiczne (m.in. dot. emisji) z dużym zapasem spełniają obecne normy ochrony środowiska - czytamy w komunikacie.

Po zrealizowaniu inwestycji spółka zwiększy swoją kontrybucję podatkową do budżetu miasta Suwałki z tytułu podatków PIT, CIT i od nieruchomości do ok. 17 mln zł z ok. 7 mln zł rocznie obecnie.

- Inwestycja Fabryk Mebli Forte wpisuje się w realizację Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Pokazuje, że polskie firmy mogą konkurować z zagranicznymi inwestorami już nie tylko poprzez koszty zatrudnienia, ale również poprzez innowacje. Jestem przekonany, że powstający zakład Fabryk Forte i realizowane tu przedsięwzięcia pozwolą wykorzystać lokalny potencjał i włączyć okoliczne obszary w procesy rozwojowe, tak by budować silną gospodarkę w regionie - powiedział podczas wmurowania kamienia węgielnego wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie.

Fabryki Mebli Forte są czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 roku Od 1996 roku jest notowana na GPW.

bEUHhwmq
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(21)
Xpatria
5 lata temu
Firma będzie płacić do budżetu, aby można było dawać kasę czarnym mafiozom na ich wspaniałe pomysły na życie w bogactwie i na ich wspaniałe dzieła (kościoły i plebanie).
Polak
5 lata temu
Bardzo dobrze! Natomiast konkurencyjną inwestycję firmy Egger rząd powinien ZABLOKOWAĆ !
Paweł
5 lata temu
Jak zapłacą 2500 netto szeregowym pracownikom to powiem że ta inwestycja wpłynie dobrze na społeczeństwo a nie tylko napychanie kabzy obrzydliwie bogatym. A będą płacić pewnie z 1600-1700 netto
bEUHhwmr
ja
5 lata temu
Inwestycje tworzące miejsca pracy są OK, ale czy dostaniemy tam pracę zależy głównie od nas samych, czyli od tego, co potrafimy i jakimi ludźmi jesteśmy. Ktoś powie, że to zależy od znajomości. No właśnie – żeby być poleconym trzeba też być odpowiednią osobą. Nie każdego nasi znajomi chcą polecać. Stąd pomysł na książkę "Co robić, by zawsze mieć pracę i wiecej zarabiać".
edi591
5 lata temu
No to już wiadomo dlaczego puszczę Białowieską chcą ciachać
...
Następna strona