Notowania

fte
25.11.2016 17:49

Forte zainwestuje 700 mln złotych i stworzy tysiąc miejsc pracy

Suwalska fabryka będzie największą od kilkunastu lat i najnowocześniejszą inwestycją branży meblowej w całej Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forte/materiały prasowe)

Fabryki Mebli Forte zainwestują 700 mln złotych w zakład produkcyjny płyt wiórowych, fabrykę mebli i halę magazynową, które powstaną na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, poinformowała spółka. W nowej inwestycji zatrudnienie znajdzie 1 000 osób.

Elementy inwestycji będą oddawane do użytku odpowiednio w 2017, 2018 i 2020 roku.

- Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani, uruchamiając inwestycję, znaczącą nie tylko dla regionu, ale także dla całej polskiej gospodarki i kluczową dla branży meblowej. Mimo wielkiej skali projektu udaje nam się pozostać blisko lokalnej, suwalskiej społeczności. Udowadniamy, że znaczące inwestycje nie są domeną wyłącznie zagranicznego kapitału. Inwestycja w Suwałkach to rdzennie polski projekt, który tworzy wartość dodaną dla całej polskiej gospodarki - powiedział prezes Maciej Formanowicz, cytowany w komunikacie.

W nowej inwestycji zatrudnienie znajdzie 1 000 osób. - Suwalska fabryka będzie największą od kilkunastu lat i najnowocześniejszą inwestycją branży meblowej w całej Europie. Powstawać w niej będą płyty wiórowe najnowszej generacji i meble. Standardy jakościowe i ekologiczne (m.in. dot. emisji) z dużym zapasem spełniają obecne normy ochrony środowiska - czytamy w komunikacie.

Po zrealizowaniu inwestycji spółka zwiększy swoją kontrybucję podatkową do budżetu miasta Suwałki z tytułu podatków PIT, CIT i od nieruchomości do ok. 17 mln zł z ok. 7 mln zł rocznie obecnie.

- Inwestycja Fabryk Mebli Forte wpisuje się w realizację Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Pokazuje, że polskie firmy mogą konkurować z zagranicznymi inwestorami już nie tylko poprzez koszty zatrudnienia, ale również poprzez innowacje. Jestem przekonany, że powstający zakład Fabryk Forte i realizowane tu przedsięwzięcia pozwolą wykorzystać lokalny potencjał i włączyć okoliczne obszary w procesy rozwojowe, tak by budować silną gospodarkę w regionie - powiedział podczas wmurowania kamienia węgielnego wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie.

Fabryki Mebli Forte są czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 roku Od 1996 roku jest notowana na GPW.

Tagi: fte, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-11-2016

Pan Hobert MackAby prawidłowo się przedstawię, jestem Pan Hobert Mack prywatny pożyczkodawca i dać się pożyczki na 3% stopy procentowej. To jest szansa na finansowe … Czytaj całość

26-11-2016

edi591No to już wiadomo dlaczego puszczę Białowieską chcą ciachać

25-11-2016

MarekPracowałem w tej firmie to obóz zagłady za 1600 poniżanie szantażowanie ludzi to jest FOrte

Rozwiń komentarze (21)