Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fortum dostarczy Enerdze system obsługi stacji ładowania samochodów

0
Podziel się:
Fortum dostarczy Enerdze system obsługi stacji ładowania samochodów

Fortum podpisało porozumienie o współpracy z Enspirion - spółką zależną Energi - na mocy którego dostarczy oparty na chmurze system obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych Charge&Drive, podało Fortum.

Energa wykorzysta tę technologię do obsługi swoich punktów ładowania pojazdów na terenie Trójmiasta, a także do dalszego rozwoju tego rodzaju infrastruktury w Polsce, podano w komunikacie.

Współpraca pozwoli na wprowadzenie rozwiązania Fortum do istniejących i planowanych punktów ładowania Energi. Firma posiada sześć stacji ładowania w Trójmieście i planuje uruchomienie kolejnej w ciągu najbliższych tygodni.

Obecnie korzystanie z urządzeń jest darmowe. Przejście na pracę w oparciu o nowe oprogramowanie zaplanowane jest na marzec.

"Rynek nieuchronnie zmierza do punktu, w którym klienci zaczną płacić za usługę ładowania aut elektrycznych. Dzięki porozumieniu z doświadczonym partnerem będziemy na to gotowi. Współpraca zagwarantuje nam dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które są z powodzeniem wykorzystywane w krajach skandynawskich, gdzie samochody elektryczne cieszą się dużą popularnością. W najbliższych latach chcemy dynamicznie rozwijać infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce, a dzięki temu systemowi będziemy również w stanie obsłużyć innych właścicieli terminali w Polsce, dołączając ich do naszej sieci punktów ładowania" - powiedział prezes spółki Enspirion Tadeusz Wita, cytowany w komunikacie.

System Charge&Drive umożliwia zdalny monitoring oraz aktualizację punktów ładowania. Pozwala także na łatwe dokonywanie opłat za ich wykorzystanie.

"W tym momencie nasz system obejmuje ponad 1 200 punktów ładowania. W samej Norwegii każdego miesiąca urządzenia obsługują średnio 60 000 sesji ładowania. Jesteśmy przekonani, że nasze porozumienie znacząco przyczyni się do rozwoju segmentu samochodów elektrycznych w Polsce" - skomentował Rami Syväri, odpowiedzialny w Fortum za międzynarodowy rozwój biznesu Charge&Drive.

Fortum specjalizuje się w produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w sposób efektywny i wolny od emisji dwutlenku węgla. Oferuje również szeroki wachlarz specjalistycznych usług z obszaru energetyki klientom indywidualnym, instytucjom oraz producentom energii. Jest obecne głównie w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji i Polsce. W 2015 roku łączne przychody Fortum osiągnęły poziom 3,56 mld euro.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)