Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Funt najdroższy od 8 lat. To dobra wiadomość

0
Podziel się:

Jeżeli zarabiasz w funtach, to wymieniając je otrzymasz więcej złotych.

Funt najdroższy od 8 lat. To dobra wiadomość
(pixabay/ CC0 Public Domain)

W środę rano brytyjska waluta kosztowała nawet 5,99 złotych. To najwyższy poziom od 8 lat. Ostatnia zwyżka to kontynuacja trendu zapoczątkowanego w marcu 2013 roku. To znakomita wiadomość dla osób pracujących w Wielkiej Brytanii, gdyż za każdego funta otrzymają oni więcej rodzimej waluty.

Ostatni raz funt był tak drogi w styczniu 2007 roku. Nie są to pierwsze tego typu wahania tej waluty. 29 czerwca również na chwilę jej kurs osiągnął podobny poziom. Po ponad 2 godzinach środowej sesji, za jednego funta musimy zapłacić 5,97 zł.

Cena funta brytyjskiego wyrażona w złotych

- Wydarzenia ostatnich godzin przyniosły dość wyraźny spadek wyceny polskiego złotego . D. Lockhart z FED Atlanta dość niespodziewanie udzielił wywiadu w Wall Street Journal, w którym wyrażał poparcie dla podwyżki stóp przez FED już we wrześniu, co negatywnie przełożyło się na wyceny bardziej ryzykownych aktywów - komentuje Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.

Złoty osłabił się również w stosunku do innych czołowych walut. We wtorek euro podrożało z 4,14 zł na 4,18 zł. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku dolara, za którego płacimy obecnie 3,83 zł. Frank szwajcarski kosztuje w środę 3,91 zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)