Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fuzja z Asseco wielką szansą dla Prokomu

0
Podziel się:

W ocenie Ryszarda Krauzego, powstała z fuzji Prokomu Software i Asseco Poland firma stanie się jednym z czołowych europejskich integratorów i twórców oprogramowania oraz stabilnym podmiotem gospodarczym mogącym realizować najtrudniejsze projekty informatyczne.

Fuzja z Asseco wielką szansą dla Prokomu
bFfbYtLp

*W ocenie Ryszarda Krauzego, powstała z fuzji Prokomu Software i Asseco Poland firma stanie się jednym z czołowych europejskich integratorów i twórców oprogramowania oraz stabilnym podmiotem gospodarczym mogącym realizować najtrudniejsze projekty informatyczne. *
"Jestem przekonany, że przejęcie aktywów, doświadczeń i kompetencji Prokom Software przez polską firmę informatyczną dobrze przysłuży się gospodarce i polskiemu przemysłowi nowoczesnych technologii" - napisał Krauze w oświadczeniu.
_ "Powstała w wyniku połączenia firma stanie się jednym z czołowych europejskich integratorów i twórców oprogramowania oraz stabilnym podmiotem gospodarczym mogącym realizować najtrudniejsze projekty informatyczne, zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej" - dodał. _
Krauze w oświadczeniu żegna się także z pracownikami Prokomu, dziękuje za wieloletnią współpracę i osiągnięcia informatyczne. W ocenie Krauzego nowe Asseco będzie w stanie konkurować w całej Europie.

"Zawarta wczoraj umowa chroni interesy pracowników, daje im szanse rozwoju i kariery, a przede wszystkim przesądza fakt, że będą mogli nadal pracować w polskiej firmie, która ze względu na swój potencjał będzie zdolna podejmować rywalizację biznesową w całej Europie" - napisał.

"Wierzę, że pod przywództwem Adama Górala, znakomitego menedżera, połączone przedsiębiorstwa będą kontynuowały prace na rzecz rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki. Podejmując decyzję o sprzedaży akcji, po dwudziestoletnim zaangażowaniu w budowanie Grupy Prokom, uznałem, że ważniejsza jest pomyślność i zdolność rozwoju samej firmy, a nie skład jej akcjonariuszy" - dodał.

bFfbYtLr

ZOBACZ TAKŻE: Krauze nie jest już prezesem Prokom Software
We wtorek rano Prokom poinformował o rezygnacji Ryszarda Krauze z pełnienia funkcji prezesa zarządu. Zmiany kadrowe nastąpiły też w radzie nadzorczej Prokomu.

Zmiany są następstwem umowy między Asseco Poland i Prokomem, na podstawie której spółki połączą się poprzez przeniesienie majątku Prokomu do Asseco w zamian za akcje połączeniowe, które Asseco wyda akcjonariuszom Prokomu.

bFfbYtLS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)