Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
21.09.2017 16:06

Gaspol zbuduje terminal gazowy w woj. świętokrzyskim kosztem ok. 50 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Gaspol wmurował kamień węgielny pod budowę terminalu gazowego w Pawłowicach koło Sędziszowa w województwie świętokrzyskim, podała spółka. Koszt inwestycji to ok. 50 mln zł.

"Inwestycja jest realizowana nieopodal przejazdu kolejowego w Pawłowicach, dzięki czemu uzyska ona połączenie z Linią Hutniczą Szerokotorową i dostęp do zaopatrzenia w gaz płynny pochodzący ze wschodu, głównie z Kazachstanu. Na miejscu odbywać się będzie przeładunek, magazynowanie i dystrybucja LPG oraz napełnianie i dystrybucja butli" - czytamy w komunikacie.

Terminal zajmie ok. 10 ha powierzchni. Dzięki przedsięwzięciu powstanie blisko 150 miejsc pracy - zatrudnienie znajdą osoby bezpośrednio pracujące przy terminalu, a także pracownicy firm współpracujących przy jego obsłudze.

"Cieszę się, że jako teren na budowę naszej inwestycji wybraliśmy ziemię sędziszowską. Podkreślamy, że tutejsze warunki oraz klimat gospodarczy sprzyjają rozwojowi inwestycji. Wierzę, że za nami pojawią się kolejni duzi inwestorzy, których skłoni do działania nowo powstająca infrastruktura" - powiedział prezes Gaspolu Sylwester Śmigiel, cytowany w komunikacie.

Zakończenie budowy terminalu przewidywane jest na III kw. 2018 roku, natomiast w IV kw. 2018 roku spodziewane jest uzyskanie zgód na użytkowanie obiektu.

Gaspol SA jest liderem rynku dystrybucji gazu płynnego w Polsce. Posiada dwa terminale przeładunkowe, pięć rozlewni gazu płynnego i flotę specjalistycznych cystern do przewozu LPG i LNG.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz