Notowania

AmRest chce przejąć Telepizzę. Wniosek trafił do UOKiK

Amrest, zarządzający w Polsce sieciami m.in. Pizza Hut, KFC i Burger King, chce przejąć kontrolę nad właścicielem Telepizzy. Wniosek w tej sprawie trafił już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(telepizza.pl)
Za wszystkie udziały AmRest jest skłonny zapłacić około 8 mln euro.

Jak informuje UOKiK, wniosek o wydanie zgody na przejęcie wpłynął 5 października. Na razie sprawa jest w toku i nie ma żadnej decyzji. Urzędnicy sprawdzą m.in. czy przejęcie znaczącego gracza na rynku gastronomicznym może zaburzyć konkurencję.

Z wcześniejszych informacji wynika, że za wszystkie udziały AmRest jest skłonny zapłacić około 8 mln euro.

Telepizza Polska jest master-franczyzobiorcą marki Telepizza w Polsce. Obecnie prowadzi 107 restauracji, z których 71 zarządzane jest przez franczyzobiorców. Restauracje własne to 36 lokali. W 2017 roku sieć wygenerowała sprzedaż na poziomie około 103 mln zł. Szacowane skonsolidowane przychody wyniosły około 73 mln zł.

*Najpiękniejsza restauracja świata jest w Polsce *

Niedawno AmRest podpisał umowę zakupu udziałów w Sushi Shop, za które zapłaci około 240 mln euro. Z uwzględnieniem 165 restauracji sieci Sushi Shop (działających w 12 krajach), sieć AmRest będzie składać się z 1 870 restauracji.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Jest notowana na GPW od 2005 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gastronomia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2018

AdrianNajgorsza pizzeria jaka istnieje. Szczególnie nie polecam lokalu przy ul, Marszałkowskiej 18 w Warszawie.

10-10-2018

NieSushi Shop masakra. JAk można takie coś kupić za 240 mln. Dlugoterminowo jak się ludzie w europie dowiedzą jak sushi smakuje to nikt tego nie dotknie.

10-10-2018

TomiNiestety Amrest wkrótce zmienia siedzibę z Wrocławia do Madrytu :( Nie będzie to już polska spółka

Rozwiń komentarze (3)